Сортувальний майданчик так і залишився звалищем

Сортувальний майданчик так і залишився звалищем

Принаймні, такий вигляд має місце, де “Міська сервісна служба” нібито сортує тверді побутові відходи.

На сторінках тижневика неодноразово друкувались статті, де розповідалося про майданчик для тимчасового зберігання твердих побутових відходів, який розташований по вулиці Покровській (Червоноармійській), поряд із цегельним заводом. Точніше, не лише про саме звалище, а про ті клопоти, що воно завдає кобелячанам, котрі живуть поряд. У вересні минулого року тодішній міський депутат Роман Матюхов, який мешкає по вулиці Оздоровчій, подав позовну заяву до Кобеляцького районного суду щодо припинення функціонування цього майданчика. У ній він прохав зобов’язати міську раду припинити вивозити сміття на Покровську та очистити майданчик від непотребу, що туди за три роки його роботи назвозили. На думку депутата, подальше функціонування звалища загрожувало життю та здоров’ю мешканців мікрорайону Мануальний.

22 січня цього року суддя Наталія Рожкова задовольнила позовні вимоги Романа Матюхова. Суддя зобов’язала міську раду припинити вивезення твердих побутових відходів по вулиці Покровській, біля ПП «Цегельник», та очистити майданчик від розміщених раніше.

12 травня на четвертій сесії міські обранці проголосували за відкриття площадки для сортування твердих побутових відходів по вулиці Покровській у Кобеляках. Сортування відходів тимчасово проводять працівники КП «Міська сервісна служба». А цим часом міська рада має провести конкурс із відбору інвестиційного проекту на проведення робіт щодо сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів. Під час засідання міський голова Олександр Копелець повідомив, що вирішується питання про придбання сміттєвоза для вивезення решток твердих побутових відходів на найближчі до міста санкціоновані сміттєзвалища. Щоправда, про сміттєвоз згадали лише у вересні на останній сесії. Можливо, на його придбання виділять кошти із перевиконання за 9 місяць. На черговому виконкомі, який відбудеться у кінці вересня, мають затвердити положення про умови проведення самого конкурсу. А поки усе сміття з міста везуть на Покровську.

Роман Матюхов не бажає із цим миритись. Він кілька разів звертався до обласного відділу виконавчої служби із заявами, у яких інформував, що міська рада і її комунальне підприємство «Міська сервісна служба» ігнорують та не виконують рішення суду, при цьому продовжують звозити сміття і забруднювати територію. На звернення кобелячанина виконавці відреагували. Згідно статей 17, 19, 20 та 25 Закону України «Про виконавче провадження», 22 квітня відділ примусового виконання рішень відкрив виконавче провадження з виконання міськрадою рішення районного суду. За повторне невиконання рішення виконавець видав постанови, які датовані 12 липням, про накладення штрафу та про стягнення з Кобеляцької міської ради виконавчого збору. За невиконання рішень суду на міськраду наклали штраф у розмірі 680 гривень та виконавчий збір 2040 гривень. Також у постанові сказано, що за повторне невиконання рішень суду на посадових осіб юридичної особи-боржника чекає юридична відповідальність, передбачена статтею 382 Кримінального кодексу України. Пункт 1 цієї статті говорить, що умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Напевно, керівництву міськради потрібно якнайшвидше шукати способи вирішити ситуацію. Інакше доведеться розраховуватись уже не коштами містян, а власними грошима чи свободою.

Крім того, Роман Матюхов надав копію заяви, із якою мешканці вулиці Оздоровчої звернулись 15 лютого до сесії Кобеляцької міської ради. У ній вони прохали міських депутатів виділити кошти на капремонт дороги по Оздоровчій і Польовій. У заяві громадяни пояснили, що цією дорогою, починаючи з 2009 року, постійно автомобілями «Міської сервісної служби» та жителів міста вивозилось сміття на полігон для твердих побутових відходів. Через це дорога стала не придатною для користування, оскільки не була розрахована на подібні навантаження. У свій час на її будівництво значну суму зібрали самі жителі.

Зі слів Романа Матюхова, ця заява не розглядалась на жодній сесії міськради.
У вівторок і середу ми побували на так званій сортувальній станції. Там працювали двоє людей: чоловік і жінка. Вони пояснили, що сортують відходи із власної ініціативи, здаючи вторсировину і цим заробляючи на життя. Чоловік, який представився Сашком, розповів:

— Приїжали сюди чоловік десять, чи то з Царичанки, чи з іншого місця. Нібито збирались сортувати. Але подивились, розвернулись і поїхали. Я за день заробляю 20-50 гривень. То хто ж сюди піде робити?

Крім того, із неофіційних джерел ми дізналися, що в штатному розписі міської сервісної служби немає посад сортувальників.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
16 вересня 2016, 12:34 | Кобеляки | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.