Відкритий лист
(Друкується зі збереженням стилю, пунктуації та орфографії)
Шановний пане Президенте!
Обставини, у яких опинилося п’ятитисячне населення селища Білики Кобеляцького району Полтавської області, змусило громаду звернутись до Вас.
Свинокомплекс ТОВ «Бєлгранкорм-Полтавщина», яке належить російському бізнесмену з Бєлгорода Олександру Орлову, розпочало свою роботу в Біликах у 2011 році, не маючи на час відкриття передбачених проектом очисних споруд для чотириступеневої очистки продуктів життєдіяльності тварин чи зекономили (чи вкрали кошти). Немає їх і до цього часу.
Задихаючись від каналізаційного сморіду громада чотири рази давала свинокомплексу «останній» шанс і щоразу нас його керівництво обманювало, вдавшись і до перейменування підприємства в 2014 році у ТОВ «Сільські традиції», а мажоритарні російські акціонери зареєстрували свої частки в кіпрській офшорній кампанії. Підприємство 5 років повністю ігнорує природоохоронне законодавство України, знищує наше здоров’я, нашу землю, воду. Половина населення України п’є воду з забрудненого Дніпра, а в ТОВ «Сільські традиції» щодоби 600 куб.м безцінної артезіанської води йде на змивання фекалій, миття території, машин. В цей час мікрорайон нашого селища Поділ гине через відсутність води у колодязях.
26 липня 2016 року сесія Полтавської обласної ради вирішила підтримати громаду селища Білики Кобеляцького району Полтавської області і надіслати звернення депутатів обласної ради до Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, Національної поліції України. Відповіді на звернення депутатів обласної ради так і не отримали.
27 серпня 2016 року ми виявили масштабний екологічний злочин проти громади. Смердючою гноївкою, яка повинна перероблятися на очисних спорудах свинокомплексу, було самозахватом залито 2,5 гектари земель Білицької селищної ради, а це десятки тисяч кубометрів отрути, яка прямо проникає в грунт, а далі — у водоносні шари.
Кримінальні впровадження про порушення екологічного законодавства ТОВ «Сільські традиції» розглядаються роками і жодне досі не дійшло до суду. Державна архітектурно-будівельна інспекція у Полтавській області підписала «Сільським традиціям» Декларацію про початок будівництва/реконструкцію очисних споруд зі збільшенням щодобових викидів гноївки з 300 до 800 куб. м, коли громадські слухання на це не давали дозволу, а депутати селищної ради проголосували проти.
Терпець у людей увірвався, тому, що контролюючі та правоохоронні органи п’ять років потурають порушникам. Жителі селища змушені самі захищати свої права.
Натомість поліція й прокуратура виявляють завидну оперативність, аби порушити провадження й передати до суду справи на громадських активістів — за нібито перешкоджання господарській діяльності підприємства. Натомість 6 вересня проти учасників мирної акції була застосована фізична сила.
Тож виходить, що правоохоронці в Україні захищають не пересічних громадян, а великий бізнес — від громадян.
Чотирирічна боротьба громади селища Білики з незаконним знаходженням та господарюванням в нашому населеному пункті цього, не інакше як окупаційного підприємства, жодним чином не зрушує з місця. Неодноразові звернення до контролюючих та інших державних органів, починаючи з району та області й далі залишаються без відповідного реагування. Дії державних органів влади, які замішані на корупції, є не тільки антинародними, а й антидержавними. Бо знищення нас і нашої рідної, Богом даної нам землі — це знищення нашої держави Україна.
Саме бездіяльність владних структур спонукала нас до таких крайніх заходів — самим вийти на захист нашого конституційного права на чисте довкілля й вимагати закриття ТОВ «Сільські традиції».
Звертаємося до Вас з вимогою втрутитися, закрити це злочинне підприємство, допомогти нам захистити наше право дихати чистим повітрям, пити чисту воду, мати чисту, несплюндровану російськими зайдами землю. Ми хочемо жити, а не вмирати. Свині не можуть і не повинні бути важливішими за людей!
Додати коментар