Микола Скрильник закликав бережнівців вирішити проблему народжуваності
24 вересня у селі Бережнівка ледве не вперше в його сучасній історії відзначили День села. Кількагодинний святковий концерт провели юні вихованці місцевого Будинку культури.
У поточному році під час відзначення місцевих свят намітилася цікава тенденція. Керівники органів місцевого самоврядування та аграрії, які працюють на території тієї чи іншої сільради, ніби влаштували неофіційні змагання щодо того, хто до себе «найкрутішого» виконавця запросить. «S-Класом», що постійно виступає на концертах у Кобеляках, уже нікого не здивуєш. У села охоче їдуть артисти, більш відомі любителям музики.
У принципі, це є своєрідною демонстрацією успішності курсу на децентралізацію. Дрижина Гребля, Бутенки та інші населені пункти ніби показують кобелячанам, що не лише жителі райцентру можуть бачити і слухати «зірок» та «зірочок» вітчизняної естрадної сцени. Крім того, цей факт є підтвердженням того, що у сільських бюджетах з’явилися гроші на організацію святкувань. Є достатньо коштів у сільгоспвиробників, які здатні оплачувати виступи досить дорогих артистів. Саме тому у села охоче їдуть Наталія Май, «Фрістайл» та «Діти Фрістайла».
У Бережнівці на день села виступала саме Наталія Май. Та перед нею свої артистичні здібності демонстрували юні вихованці місцевого Будику культури. І вони довели, що й у маленькому селі достатньо дітей, які вміють співати і танцювати. Протягом кількагодинного концерту місцева малеча не давала нудьгувати численним глядачам.
Перед цим відбулася офіційна частина. Відкрила концертну святкову програму вітальною промовою директор Будинку культури Тетяна Пасічна. Після невеликого виступу вона надала можливість привітати присутніх директору школи Олександру Федоренку та бутенківському сільському голові Миколі Скрильнику. Перший із промовців, звернувшись до ветеранів та молоді, закликав усіх любити рідне село. І наголосив на тому, що не можна соромитися свого місця народження. Федоренко згадав, що інколи, спілкуючись із земляками у соцмережах, доводиться бачити, що вони вказують своїм місцем народження Полтаву. Він сказав:
— Я не маю нічого проти Полтави. Гарне місто, духовна столиця України. Але кожен, хто народився у Бережнівці, має гордитися і своєю малою батьківщиною.
Микола Скрильник у свою чергу, привітавши бережнівців зі святом, висловив впевненість у прекрасному майбутньому об’єднаної Бутенківської громади, яка, на його думку, обов’язково буде створена. І пожартував:
— Усе в нас буде добре, якщо люди працюватимуть, а влада допомагатиме. Але є у Бережнівці проблема, яку влада не вирішить. Це — низька народжуваність. Закликаю чоловіків і жінок разом позитивно вирішити це питання.
Після цього жартівливого побажання розпочався концерт. Кілька годин усіх присутніх розважали юні місцеві артисти. На імпровізовану сцену на ганку Будинку культури виходили учні місцевої школи, вихованці дитячого садочку «Берізка». Усього — майже п’ятдесят дітей. Вели концерт Олександр Пасічний та Валентина Ткач. А вся організаційна робота лягла на плечі трьох Тетян: завклубом Пасічної, бібліотекаря Устименко та керівника гуртка Кравцової. Їм допомагали Ігор Кишка та Валерій Галаган.
У перервах між концертними номерами ведучі вітали найстаршу жительку Бережнівки, 95‑річну Наталію Зацеркляну, батьків Артема Білана, якому ледве виповнився місяць, усіх матерів‑героїнь. Окрему увагу приділили учасникам АТО, а їх майже двадцять чоловік. Хлопці розділили коровай, який роздали всім глядачам. Водночас під час концерту матері та діти висловили протест проти будь-якої війни як насилля, руїни та смерті.
Головними спонсорами святкового дійства виступили місцеві аграрії Іван Байбара, Анатолій Сердюк та приватний підприємець Азік Мамедов. Посильну допомогу надали ще кілька десятків бізнесменів, котрі працюють на території Бережнівки та сусідніх сіл.
Безумовно, не лише хлібом духовним запам’яталося свято жителям Бережнівки. Приватні підприємці забезпечили всім бажаючим можливість поласувати шашликом, освіжаючими та іншими напоями. А працівники дитсадка «Берізка» частували людей безкоштовною і дуже смачною кашею. Була проведена лотерея. Головним призом стало телятко. Його надав Володимир Скрильник, а виграла Лідія Тоценко.
Завершився вечір виступом Наталії Май, яка не лише співала, а й дарували диски із своїми записами, та святковим салютом.
Додати коментар