Лебедя врятували і прооперували
У п’ятницю в Кобеляках провели своєрідну спецоперацію із залученням співробітників рятувальної служби. Рятували травмованого лебедя, котрий без допомоги людей був приречений на загибель.
25 жовтня кобелячани, котрі мешкають у райцентрі в мікрорайоні, що має неофіційну назву Бабенкова яма, побачили великого лебедя, який плавав посеред річки Кобелячок. Досить швидко люди виявили, що птах серйозно поранений. Нижня частина дзьоба у нього була зламана і загнута. Швидше за все, пошкодження лебідь отримав, зіткнувшись під час польоту із дротами ліній електромереж або з якоюсь іншою перешкодою. Такі випадки є непоодинокими. Пошкодження заважало птахові повноцінно харчуватися. І хоча кобелячани почали охоче підгодовувати красивого птаха, але водночас люди розуміли, що йому необхідна допомога ветеринарів. Крім того, після навіть невеликого морозу річка в цьому місці вкрилася кригою. І з часом водойма замерзла б узагалі. У такому разі лебедя могли б розірвати собаки.
Тому було прийняте рішення рятувати птаха. Для цього кобелячани зателефонували до районного відділу Міністерства із ліквідації надзвичайних ситуацій. «Еменесники» відгукнулися на прохання про допомогу. Потрібно відзначити, що кобеляцьким рятувальникам до цього вже неодноразово доводилося допомагати тваринам, котрі потрапили в біду. У основному вони витягували собак із каналізаційних та водопровідних колодязів. Рідше доставали із високих дерев котів. А ось із лебедем мали справу вперше.
Спецоперація з порятунку птаха тривала майже півгодини і закінчилася успішно. Працівники МНС зуміли вигнати птаха на берег. А там його вже чекав місцевий житель Віктор Фесюра. Він за допомогою звичайної рибальської хапи упіймав лебедя. До речі, птах, ніби відчуваючи, що йому хочуть допомогти, особливого спротиву людям не чинив.
Після цього Фесюра відвіз лебедя додому, де помістив у загорожу, в якій утримує качок. А через кілька годин у Кобеляки приїхали із Полтави фахівці ветмедицини. Фесюра говорить:
— Я подзвонив своїм друзям. Вони сказали, що заберуть птаха і прооперують його. Хлопці все так і зробили. Приїхали, забрали, а операцію провів ветеринарний хірург Максим Діденко. Він наклав на дзьоб лангети, вставив спиці, цим самим зафіксувавши дзьоб.
За словами Віктора Фесюри, полтавчани передадуть врятованого лебедя у комплекс для відпочинку «Глухомань», що знаходиться поряд із обласним центром. Там уже давно розводять лебедів і мають досвід догляду за цими птахами.