Мисливці без полювання не залишаться
Мисливці із Нових Санжар скаржаться на відсутність угідь для полювання на хутряного звіра. Голова районної ради УТМР Віктор Бабич запевняє: полювати новосанжарці зможуть на території інших колективів району.
Нагадаємо читачам, що кілька років тому угіддя на території району поділили між кількома товариствами: «Кречетом», «УТМР» та «Держлісгоспом». Частина мисливців перейшли полювати в угіддя держлісгоспу, частина залишилася в УТМР. Утім, деякі любителі полювання залишилися нібито у підвішеному стані. Наприклад, мешканці Нових Санжар — члени УТМР. Угіддя навколо селища належать держлісгоспу, тому, щоб пополювати, «утеемерівцям» із селища доводиться їхати на територію інших сільських рад. Де, власне, і своїх мисливців вистачає.
Цього року сезон полювання на хутряного звіра починається 5‑го листопада. До його початку у Нових Санжарах зібралися мисливці з селища, аби з’ясувати, де ж вони будуть полювати цього року.
— Вийшло, що ми лишилися ні з чим! Кожен колектив полює у своїй сільській раді, а у нас немає власних угідь. І куди йти на полювання — не зрозуміло! І це ж не кілька чоловік. У Санжарах сорок мисливців! — обурено розповідає про результати тієї зустрічі мисливець із Нових Санжар Анатолій Дмитренко.
Аби розібратися, куди ж таки їхати на полювання новосанжарським мисливцям, ми вирушили до Новосанжарського підприємства УТМР і поспілкувалися із його керівником Віктором Бабичем. Він запевнив: ніяких проблем із полюванням для новосанжарців немає.
— Ви чули, я щойно говорив по телефону з маячанами? Вони візьмуть до себе кілька чоловік. І так — кожен із дев’яти колективів. Закріпимо за ними новосанжарських мисливців, і з ними вони ходитимуть і на кабана, і на косулю!
Віктор Бабич перевіряє папери і уточнює, що у Нових Санжарах — не сорок, а сімнадцять мисливців, які є членами УТМР і платять членські внески. Розмір внеску — 180 гривень на рік. Усього у районному УТМР — 220 членів. Сезонна картка на пернату дичину у новосанжарському товаристві коштує 300 гривень, на хутряного звіра — 350 гривень. Ліцензія на косулю обходиться колективу у 1200 гривень, на кабана — у 2500 грн.