Сімейних дебоширів відправляють «на сутки»
14‑го грудня начальник Новосанжарського відділення поліції Андрій Власенко прозвітувався про роботу правоохоронців у 2016‑му році. За рік більше ніж на тисячу побільшало повідомлень до поліції, найчастіше їх причиною є виникнення сімейних сварок.
Про роботу поліції у 2016‑му році Андрій Власенко звітується на випередження — за два тижні до Нового року. Порівнює статистику із роком минулим. Так, у 2015‑му до поліції звернулися із заявами та повідомленнями 3794 рази. У 2016‑му цей показник зріс до 4982 викликів.
— Це свідчить не стільки про ріст злочинності, скільки про збільшення довіри до працівників поліції, — говорить керівник відділення поліції. — Більша частина викликів не стосується кримінальних злочинів, але потребує втручання поліцейських.
Кількість порушених кримінальних справ у 2016‑му році дійсно є меншою, ніж торік — 690 проваджень проти 746 у 2015‑му. За рік у районі стався 61 тяжкий злочин. З них — три зумисних вбивства, які сталися у Кустоловому, Малій Перещепині та Руденківці. Також у 2016‑му сталося три розбійні напади, два з яких поліцейським вдалося розкрити по гарячих слідах. Один із нападів швидко розкрили завдяки запису з камери відеоспостереження. Зі слів керівника районної поліції, у 2016‑му році частина сільських рад встановила камери на території своїх громад. Таким чином більшість в’їздів/виїздів з району фіксуються на відеозаписи. Це суттєво полегшує роботу правоохоронців.
Найчисленнішими серед злочинів залишаються крадіжки. У 2016‑му працівники поліції внесли до ЄРДР 289 проваджень за фактами крадіжок (у 2015‑му крадіжок було 308 — Авт.). Досі не розкритими залишаються 122 з них.
Значною складовою звернень до поліції стають випадки насильства у сім’ї. За минулий рік їх кількість зросла у три рази.
— Як правило, звернення надходять повторно з одних і тих самих родин. Сімейні дебошири часто продовжують насильство над членами своїх родин, — констатує Андрій Власенко. — Утім, останнім часом поліція відновила практику затримання таких сімейних тиранів на 10–15 діб. Кількох уже відвозили на «профілактику» до СІЗО у Полтаву. Після відбування цього покарання повторні звернення з цих родин не надходили.
У планах районної поліції на наступний рік — 100‑відсоткове встановлення камер у всіх сільських радах району. Також правоохоронці сподіваються, що, завдяки створенню чотирьох груп швидкого реагування, вони зможуть швидше та оперативніше розкривати злочини або проводити профілактику їх скоєння.
Додати коментар