Героїв Крут порівняли з кіборгами ДАПу
29‑го і 31‑го січня у Нових Санжарах згадували учасників бою під Крутами, який відбувся у 1918‑му році.
Нагадаємо, що 29‑го січня 1918‑го року біля станції Крути відбувся бій між 4‑тисячним загоном Червоної Армії під командуванням Михайла Муравйова та українським підрозділом козаків і курсантів чисельністю близько 800 осіб. Значну частину підрозділу складали київські студенти, які не мали бойового досвіду і вперше тримали в руках зброю. Після 5‑годинного бою захисники Крутів були змушені відступити, зазнавши суттєвих втрат (зокрема, чота студентів, 30 чоловік, потрапила у полон, а потім була страчена більшовиками — Авт.). Проте швидкий наступ на Київ було зупинено. А бій під Крутами увійшов в українську історію як символ безстрашності захисників молодої української держави.
29‑го січня героїв Крут згадували у Нових Санжарах. Участь в акції-нагадуванні взяли бібліотекар Тамара Паттієва та громадські активісти Роза Туманова і Юрій П’ятак. Близько півгодини, незважаючи на мороз, учасники акції тримали плакати із нагадуванням про бій під Крутами та скандували гасла на честь захисників Української Народної Республіки.
31‑го січня у центральній районній бібліотеці (ЦРБ) організували захід для учнів Новосанжарського НВК. Бібліотекар ЦРБ Тамара Паттієва розповіла дітям про бій під Крутами, його значення в історії України. І провела паралель із сучасністю, порівнявши захисників Крутів із захисникам Донецького аеропорту.
— Після бою у січні 1918‑го українці змушені були відступити, а потім і на сімдесят років втратили незалежність. Після боїв у Донецькому аеропорту у січні 2014‑го Україна змогла вистояти! — зауважила Тамара Паттієва.
Наприкінці заходу до учнів звернувся поет Віталій Чепіжний. Він прочитав свій сонет на тему історичних подій початку 20‑го століття. А потім закликав дітей виростати справжніми громадянами і не повторювати помилок своїх пращурів, які на короткий час здобули, але не змогли утримати українську незалежну державу.