У Санжарах на Масницю настав комунізм

У Санжарах на Масницю настав комунізм

На свято прощання із зимою у Нових Санжарах безкоштовно роздавали млинці та вареники. А ще — напували зігріваючими напоями та дарували гроші.

 

«Якби знав — дома б не їв!»

Цього року свято проводів зими (і, відповідно, зустрічі весни), яке відбувається у Нових Санжарах 26‑го лютого, викликає у мешканців селища незвичайний ажіотаж. На дванадцяту годину у центрі містечка збираються кілька сотень новосанжарців. Рівно опівдні їх вітає зі святом селищний голова Інна Коба. А потім розпочинається двогодинне театралізоване дійство, яке організовують представники Гадяцького коледжу культури і мистецтв. Потрібно віддати належне артистам: хлопці у шароварах та кожухах і дівчата у плахтах та хустках людей на святі розігрівають досить професійно. І новосанжарці по-справжньому щиро веселяться, при цьому обходячись без стимулюючих «ста грамів».

Стояти просто так і бути лише глядачами новосанжарцям не дають. До кожного конкурсу залучають добровольців. За якусь хвилину кілька чоловіків, які до цього з цікавістю спостерігали за виставою, стають її головними героями: на швидкість поїдають вареники, кожен — із своєї миски. Переможцю — приз, переможеним — гарний настрій і втішання від друзів.

— Ну що ж ти, не міг постаратися? — сміючись, допитуються рідні у чоловіка, який нібито і старався, але у конкурсі програв.

— Якби я знав — дома б не їв! — скрушно хитає головою чолов’яга. Потім сміється та махає рукою: мовляв, це ж всього лише конкурс.

Новосанжарцям пропонують не лише їсти вареники на швидкість. Чоловікам та парубкам із натовпу дають шанс повправлятися у перетягуванні каната. А коли якась із сторін програє, дебела молодиця із числа артистів резюмує:

— Слабі ви ще женитися!

Артисти не лише розважають публіку жартами та конкурсами. У ході дійства вони виконують українські традиційні пісні: про весну, про колодку, про весілля. І співаючи, водять хороводи посеред гурту новосанжарців.

 

Частування без грошей

Про прихід комунізму ми, звичайно, пожартували. Але те, що на святі новосанжарців пригощають стравами і напоями, не беручи за це грошей, — цілковита правда. Люди шикуються у чергу до підприємців, які тут-таки, на місці, варять вареники і поливають медом та сметаною свіжі млинці.

— А по чому порція? — цікавляться дівчата, які приїхали на свято разом із артистами.

— Ні по чому! — відповідає продавчиня. — Безкоштовно! Вам скільки млинців?

Біля польової кухні пропонують гарячий і духмяний зігріваючий напій. Жіночки, які його розливають, називають напій «безалкогольний глінтвейн».

Ось так, дякуючи дбайливим організаторам, навіть гість свята, який прийшов на нього зовсім без грошей, міг і перекусити, і випити чогось зігріваючого. Ті ж, кому млинців та глінтвейну було мало, могли таки витратити гроші на порцію шашлику і щось більш міцне. Варто зауважити, що надмірного вживання алкоголю на святі не було помітно, тому кілька поліцейських могли із чистою совістю відпочивати разом із усіма.

 

На стовп так і не вилізли, але гроші заробили

Чи не найбільшою інтригою свята був стовп, укопаний скраю центральної площі. Новосанжарцям було надзвичайно цікаво, чи зможе хтось вилізти до його вершечка і отримати головний приз — 500 гривень! Спробувати підкорити гладенький стовбур викликались кілька хлопчаків та один молодий чоловік. Та навіть за допомогою артистів найбільш відчайдушний підкорювач стовпа доліз лише досередини. Однак організатори і тут виявили надзвичайну щедрість: усім, хто бодай спробував підкорити стовп, вручили грошові винагороди. А чоловікові-добровольцю навіть довірили ще одну відповідальну місію — спалення солом’яного опудала, яке символізує зиму. Доки опудало палало, новосанжарців закликали залишити усе старе і погане у минулому і разом із весною зустріти оновлення. Гості свята проти такої пропозиції не заперечували.









Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»



1. don Pedro / 3 березня 2017, 13:38 Цитувати
гарно написав
2. Адекватник / 3 березня 2017, 18:24 Цитувати
1.don Pedro
«гарно написав»

Написать то він написав, але це ж скрита реклама москальських млинців. А як же бути із патріотизмом? Він же перший патріота на усі Санжари і на тобі. Вже ж багато депутатів галасували, щоб не було ніяких "маслениц и блинов". Блини, це страва агрессора. Може хто на Паршевлюка донос напише?
3. don Pedro / 3 березня 2017, 20:41 Цитувати
Відео класне є у Шарія на цю тему: вареники против блинов
4. Адекватник / 3 березня 2017, 21:30 Цитувати
3.don Pedro
«Відео класне є у Шарія на цю тему: вареники против блинов»

Ну й дав би ссилку. Ладно, сам пошукаю.
5. don Pedro / 3 березня 2017, 22:22 Цитувати
4.Адекватник
«Ну й дав би ссилку. Ладно, са»

Нема смислу давати,більярдісти удалят
6. Гнатович / 3 березня 2017, 23:54 Цитувати
1.don Pedro
«гарно написав»


Да это не Вова писал: в статье ни одного упоминания Путина_ла-ла-ла ;-8
*****
Кстати,конкурсы с поеданием вареников не так уж безопасны:
1.ранее трагический инцидент произошел во время празднования Дня города в небольшом городке Запорожской области Токмак. 77-летний Иван Мендель съел десять вареников за полминуты, заработав победу и литровую банку сметаны. Буквально через мгновение пенсионеру стало плохо, началась рвота. Люди, находившиеся неподалеку, вызвали "скорую", но не прошло и полминуты, как мужчина упал в обморок и скончался, так и не дождавшись врачей.Согласно результатам экспертизы, у мужчины произошла механическая асфиксия – кусочек съеденного при рвоте попал в дыхательные пути, перекрыв кислород.
2.
На Украине — в городе Стрыю Львовской области — трагически завершился конкурс на скоростное поедание вареников. 51-летняя победительница соревнования умерла прямо на сцене. Как рассказали очевидцы трагедии, женщина меньше чем за минуту съела порцию из десяти вареников, последним подавилась и упала без чувств.
В декабре 2012 года жительница села Гребенки погибла во время конкурса на скоростное поедание бананов. Девушка подавилась фруктом и задохнулась.
Некоторое время назад в США 32-летний мужчина скончался сразу после победы на конкурсе по поеданию на скорость тараканов.
7. Гай Фокс / 4 березня 2017, 08:20 Цитувати
6.Гнатович
«Кстати,конкурсы с поеданием вареников не так уж безопасны...»
Да уж побезопасней ваших "народных забав" с "боярышником" :)))

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.