Криміналу немає, але сміття продовжують вивозити

Криміналу немає, але сміття продовжують вивозити

Матюхов судиться, а міська рада вивозить

Проблема відсутності санкціонованого сміттєзвалища є надзвичайно актуальною для Кобеляк, починаючи з серпня 2012 року. До цього часу кобелячани вивозили побутові відходи на орендовану земельну ділянку в сусідньому селі Ганжівка. Та потім депутати Золотарівської сільради відмовились продовжувати договір оренди. Оскільки з іншими сусідніми сільськими радами міському голові домовитись не вдалось, побутові відходи поїхали на околицю Кобеляк. Більше п’яти років сміття складають на вулиці Покровська (екс-Червоноармійська), поблизу цегельного заводу. Звичайно, це завдає величезних незручностей для жителів навколишніх вулиць. Одним із них є кобелячанин Роман Матюхов. Починаючи з серпня 2015 року, він виступає за те, аби міська влада припинила вивозити на Покровську сміття та очистила забруднену територію від твердих побутових відходів. Чоловік вважає, що це створює небезпеку для життя і здоров’я мешканців мікрорайону Мануальний. Роман Матюхов звертався з адміністративним позовом до Кобеляцького районного суду. У січні 2016 року служителі Феміди задовольнили його позовні вимоги. Нове керівництво міської ради подало апеляцію до Харківського апеляційного адміністративного суду. Та харківські судді залишили без змін постанову своїх колег. Детальніше про це можна прочитати в статті «Сортувальний майданчик так і залишився звалищем».

Оскільки міська рада не виконала рішення, а продовжила звозити сміття до цегельного заводу, але вже на «сортувальну станцію», Матюхов звернувся до відділу примусового виконання рішень. Міськраду кілька разів оштрафували. Оскільки сміттєзвалище не ліквідували, виконавча служба передала документи до Кобеляцького відділу поліції для відкриття кримінального провадження за невиконання рішення суду.

На запит редакції виконуючий обов’язки начальника відділу поліції Юрій Стеценко підтвердив, що документи до них надійшли. Поліцейський розповів, що вони почали перевірку, яка має установити, чи дійсно Кобеляцька міська рада не виконує рішення суду.

20 жовтня Роман Матюхов написав заяву кобеляцьким поліцейським, у якій прохає вжити заходів для виконання міськрадою рішення районного суду та повідомити його про результат.

 

Поміняли прописку і питання вирішилось

Суть перевірки заключалася в тому, що поліцейські мали дізнатись, чи справді відходи продовжують вивозити на Червоноармійську (Покровську). Як розповів Роман Матюхов, на це працівникам Кобеляцького відділу поліції знадобилось три місяці.

— Щоправда, довелось залучити і прокурора Кобеляцького району, — говорить чоловік. — У прокуратуру я звернувся 28 листопада, так як поліцейські не надали мені інформації з приводу вжитих заходів. 30 січня цього року я таки отримав від них відповідь.

У листі вказується, що керівництво поліції уважно розглянуло звернення. (Далі викладаємо зміст листа. — Ред.) Міський голова Олександр Копелець пояснив поліцейським, що побутові відходи на Червоноармійську (Покровську), 1д почали вивозити ще до того, як його обрали на цю посаду. Це підтверджується рішеннями виконкому і сесії шостого скликання. Ділянка площею 1,5 гектара, де складали сміття, є комунальною власністю і належить міській раді. Відповідно до рішень ІІІ-ої і VІ-ої сесій уже сьомого скликання, на приведення до порядку території були виділені 250 тисяч гривень. Роботи з рекультивації сміттєзвалища до 21 квітня виконали ПрАт «Спецбуд» та ПП «ТМ-Новатор». Рішенням ІV сесії від 12 травня 2016 року було відкрито інший майданчик для сортування твердих побутових відходів, по вулиці Покровській, 1е. Тимчасово сміття сортують, переробляють і утилізують працівники «Міської сервісної служби». Цим же рішенням секретарю міськради доручено розробити Положення про умови проведення конкурсу з відбору інвестиційного проекту щодо переробки твердих побутових відходів. Тобто, після 21 квітня сміття вивозилось за новою адресою, що свідчить про виконання рішення суду. Про це міська рада неодноразово повідомляла і виконавчу службу. Однак листи з додаванням копій не були взяті до уваги. Крім того, сам виконавець на місце не виїжджав. Громадянин Копелець О. О. вважає, що подання виконавчої служби про притягнення до відповідальності службових осіб міської ради є необґрунтованим.

Тому, зваживши відповідь міського голови, поліцейські направили письмовий запит у виконавчу службу, аби з’ясувати, чи виїжджали працівники служби на місце після 21 квітня, які документи вони складали на місці, як документували подібні факти й інше.

Після проведеної роботи поліцейські не встановили ознак кримінального правопорушення. (Хоча в розмові з кореспондентами визнали, що сміття продовжують возити на те ж місце. — Ред.) Про відповіді, які надійдуть від виконавчої служби та організацій, що проводили рекультивацію сміттєзвалища, Матюхова пообіцяли поінформувати.

 

Кобеляцьке сміттєзвалище захопили самозванці?

Після того, як на сміттєзвалищі попрацювала важка техніка і згорнула все сміття в глиняний яр, Олександр Копелець постійно повторює, що питання з розміщенням твердих побутових відходів у місті вирішено. Про це він недавно заявляв жителям Кунівської громади. А секретар виконкому Зоя Масич навіть пропонувала їм поїхати і подивитись, які порядки на міському сортувальному майданчику.

Щоб не бути пустослівними, ми оглянули територію по вулиці Покровській, поряд із цегельним заводом. Сміття, як і раніше, сюди вивозить техніка «Міської сервісної служби». Можливо, звалище і пересунулось на кілька метрів, але ж воно й надалі створює нестерпні умови для жителів мікрорайону Мануальний. Хоча в постанові Кобеляцький суд чітко зобов’язав міську раду припинити розміщення твердих побутових відходів по вулиці Червоноармійській (Покровській) (біля ПП «Цегельник») та очистити від сміття територію. Тобто, повністю ліквідувати звалище, а не переписати для нього нову адресу. Можна припустити, що поліцейські неуважно читали рішення суду або в них було рішення із зовсім іншими вимогами.

Крім того, Головне управління Держсанепідемслужби в Полтавській області встановило, що звалище знаходиться на відстані, яка не відповідає нормативу санітарно-захисної зони. І якщо зараз на новоствореному звалищі по Покровській, 1е і сортують сміття двоє людей, то вони аж ніяк не переробляють і не утилізують його. Тим більше, що сміття взагалі не можна там зберігати навіть тимчасово.

Секретар міської ради надала поліцейським інформацію, що положення щодо проведення конкурсу з відбору інвестиційного проекту було затверджене виконкомом 22 вересня 2016 року. Сам конкурс не проводився, і особи для робіт не уповноважувались.

Тоді виходить, що хтось самовільно захопив звалище?! Бо люди, які сортують сміття на Покровській, не є працівниками «Міської сервісної служби». Із їх слів, вони мають усну домовленість із комсомольським підприємцем. І приїжджає він забирати вторсировину, коли ті до нього зателефонують. То, можливо, інвестиційний конкурс відбувся на словах і комсомольський підприємець таки став його переможцем?

До речі, пояснюючи технологію сортування сміття на Покровській, Олександр Копелець говорив, що відходи, які залишаються, трактор згортає в яр. Чим не вирішення ситуації?!

І ще одне. Коли на сесії депутати голосували за створення сортувального майданчика, міський голова планував збудувати там спеціальне накриття й інші технічні новинки встановити. Тільки забув це вписати в програму соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік. Зате вже планує виконати роботи з розчищення, розширення та благоустрою річки Кобелячок у межах міста.

Роман Матюхов не зупиниться, доки сміття з Покровської остаточно не приберуть. 2 лютого він звернувся із заявою до обласного прокурора. У прокурора на відповідь є 30 календарних днів. Тож про подальший перебіг подій навколо вирішення цього питання ми вас обов’язково повідомимо.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
3 березня 2017, 17:46 | Кобеляки | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.