Учні замінили вчителів
Нещодавно в Кобеляцькій ЗОШ №2 відбулися одразу кілька заходів: круглий стіл та День самоврядування.
Рада самоврядування в навчальному закладі діє з 2004 року. Її основна мета — залучити якомога більше учнів до громадської діяльності, щоб життя учнівського колективу було корисним і цікавим.
На сьогоднішній день до складу ради входять 33 школярі, які навчаються з 9 по 11 класи. Хоча на практиці до роботи залучають учнів 7‑х та 8‑х класів. Кандидатури майбутніх членів ради пропонує клас або це діти, які виявили власну ініціативу.
Один раз на три роки школярі обирають голову ради. Вибори проходять шляхом таємного голосування. Останні відбулись у квітні минулого року, де було обрано ученицю 8 класу Анастасію Брюх.
При раді створено 5 комітетів, які працюють у напрямках освіти і навчання, дисципліни й порядку, культури і дозвілля, фізкультури і спорту та інформаційному (прес-центр). Кожен місяць відбувається засідання учнівського самоврядування, де обговорюються важливі питання і пропозиції.
Рада займається організацією акцій «За здоровий спосіб життя», «Допоможи українському воїну», «Подаруй учителю радість», благодійних ярмарків, проводить рейди по спізненню, випускає шкільну газету.
Діти запитують і пропонують, а дорослі відповідають
Як розповіла Наталія Чуніхіна, заступник директора з виховної роботи, круглому столу передувало анкетування.
— У такий спосіб адміністрація школи вивчала думку учнів щодо діяльності навчального закладу, учнівського самоврядування, — говорить педагог. — Після того, як ми проаналізували ці анкети, 7 лютого був проведений круглий стіл під назвою «Учні, вчителі, адміністрація школи: шляхи співпраці». У його роботі взяли участь учні 8-11 класів та представники 5-7‑х. Ми намагалися зацікавити якомога більше дітей, щоб вони переймались життям школи і брали в ньому активну участь.
Першою перед присутніми виступила Анастасія Брюх, яка прозвітувалась про роботу учнівської ради. Далі директор школи Світлана Ніколенко дала відповіді на поставлені в анкетах питання. Учні і вчителі обговорили шляхи зміцнення матеріальної бази, діяльність благодійного фонду, роботу шкільної їдальні, доцільність шкільної форми, можливість розширення мережі гуртків.
На зібранні було вирішено організовувати систематичні зустрічі, для яких підбиратиметься спеціальна тема. Під час таких зборів виступатиме не лише педколектив. Учні також звітуватимуться, як вони виконують поставлені завдання.
Школярі взяли в руки указки
9 лютого в школі провели День самоврядування. За пропозицією учнівської ради, його провели у незвичному форматі. Учні 8-11 класів спробували себе в ролі адміністрації та педагогів. Посаду директора «приміряв» Антон Совенко. Його заступниками були Михайло Ісип і Наталія Галушко. Усього оновлений педагогічний колектив склав близько 80 чоловік. Вони проводили заняття з 2 по 9 клас.
Зі слів Наталії Чуніхіної, учні справились із поставленими завданнями, так як завчасно готувались до своїх обов’язків.
— Учителі допомогли старшокласникам підготуватись до уроків, — пояснює заступник директора. — Вони працювали відповідно до календарного плану. Учні використовували роздатковий матеріал, наочності, мультимедійну техніку. Для себе вони винесли, що собою являє робота вчителя та як непросто дати знання.
Додати коментар