Володимир Кішінський закликає оформляти податкові декларації
Голова райради привчає жителів району, які самостійно обробляють власні земельні паї, сплачувати податки. При цьому він наголошує, що половина сплачених податків повернуться назад у громади.
У статті «Де заховані шість мільйонів?» ми розповідали, що на останній сесії районні депутати звернулись до одноосібників із пропозицією сплачувати податки з доходів, отриманих від землі. Оскільки моніторинг показав, що одноосібники обробляють у районі 16 тисяч гектарів. У результаті несплати ними податків районний бюджет недоотримує близько 6 мільйонів гривень у рік. Звернення депутатів було надруковане на редакційному сайті.
Районне керівництво прийняло рішення провести зустрічі з одноосібниками у сільських радах, аби ті оформили податкові декларації. 9 березня відбулися зустрічі в Красненській, Бродщинській та Канавській сільських радах. Разом із головою райради Володимиром Кішінським роз’яснювальну роботу проводили його заступник Оксана Гордійко, заступник голови РДА Володимир Катишков та представник фіскальної служби Ярина Білоусько.
Після поїздки голова районної ради сказав, що головна мета цих зустрічей — привчити громадян декларувати свої доходи:
— Власники земельних паїв поділяються на дві категорії. До першої відносяться громадяни, які здають землю в оренду. До другої — які обробляють самостійно. Перша категорія громадян сплачує податок у повному обсязі від суми, що їм нараховує орендатор. Зазвичай, сплачені ними податки більші за ті, що пропонується платити одноосібникам. Наприклад, у Красному основним орендарем виступає агрофірма «Добробут». Власники паїв, які здали їй у користування землю, отримують 10 відсотків орендної плати від нормативно-грошової оцінки землі. Те ж саме в Бродщині. У Канавах агрофірма «Оріль» узагалі платить 11 відсотків. Ми пропонуємо одноосібникам платити на рівні середнього районного показника.Цей показник становить 8 відсотків орендної плати від нормативно-грошової оцінки землі. Іншими словами, це умовний чистий прибуток із якого вираховуватиметься податок на доходи. На зборах одноосібники заявляли, що за власників паїв, які здають землю в оренду, платить підприємство. Ні, це не так. Кошти вираховуються з їхнього доходу від оренди. Тобто, певну суму орендар відразу перераховує на фіскальну службу.
Зі слів Володимира Кішінського, зараз у Красненській сільраді нараховується 121 одноосібник, у Бродщинській — 13, а в Канавській — 110. Поки що їх розглядають у цьому статусі. Та голова райради впевнений, що одноосібники обробляють не лише власні паї.
— Я пояснював на зустрічах, що сплачені одноосібниками податки надійдуть до районного бюджету. Депутати райради прийняли рішення: половина коштів із отриманої суми буде направлена сільським радам через районні програми на ремонти доріг, приміщень дитсадків, шкіл та ФАПів. Сподіваємось на відповідальність одноосібників. На 1 травня ми знатимемо точну кількість декларацій, поданих ними.
Через тиждень ми зателефонували у сільські ради, аби з’ясувати, який відсоток від доходів вирішили сплачувати їх жителі, котрі самостійно обробляють землю. Красненський сільський голова Ганна Зайченко розповіла, що на зборах одноосібники вирішили сплачувати 3 відсотки орендної плати. У Бродщинській сільраді вони зупинились на 4 відсотках. Сергій Гнатенко, очільник Канавської сільської ради, повідомив, що одноосібники будуть індивідуально визначати відсоток орендної плати.
Додати коментар