За риболовлю в нерест можна сісти на три роки
Із 1 квітня в Україні стартує двомісячник охорони рибних ресурсів.
Відповідно до наказу Полтаварибоохорони, із 1 квітня до 20 травня встановлено заборону на лов риби в річках та придаткових системах області, до 9 червня — у водосховищах. Також до 9 червня діє нерестова заборона на вилов раків. Паралельно забороняється проводити днопоглинальні, вибухові й інші роботи, добувати будівельні матеріали у місцях нересту риби, організовувати змагання зі спортивної риболовлі й підводного полювання.
На порушників законодавства чекає адміністративна і кримінальна відповідальність.
Згідно статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення нерестової заборони громадянин заплатить штраф від 34 до 170 гривень, за грубе порушення — від 340 до 680 із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Стаття 249 Кримінального кодексу (незаконне заняття рибним промислом) передбачає штраф від 700 до 3400 гривень або обмеження волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Кабінетом Міністрів установлені такси для обчислення розміру школи, заподіяної внаслідок незаконного добування риби під час нересту. За одного судака порушник заплатить 510 гривень, за сома — 425, за коропа — 306, за щуку — 340, за білого амура, білизну, товстолоба — 255, за ляща — 170, за лина — 119, за окуня, в’юна, карася — 17. Кожен спійманий рак коштуватиме 25,5 гривні.
На період нересту дозволяється любительський лов риби. Та існують чіткі правила. Рибалити можна однією вудкою або спінінгом Із блешнею лише з берега, за межами місць нересту, у населених пунктах, які розташовані на берегах річок і водойм. Денна норма спійманої риби не повинна перевищувати 3 кілограми.
Користуючись нагодою, поліцейські і працівники рибоохорони звертаються до жителів Кобеляцького району:
— Шановні громадяни, ваш майбутній улов залежатиме від того, наскільки спокійно риба віднереститься. Не будьте байдужими і повідомляйте контролюючі органи про факти браконьєрства чи порушення нерестової заборони. Телефони для зв’язку: 102, 3-11-70, (095)050-03-66. «Гаряча» лінія Держрибагентства — 0(800)50-52-50.
Додати коментар