Кількість бажаючих отримати закордонний паспорт різко зросла
Після того, як 6 квітня Європарламент проголосував за надання безвізового режиму для громадян України, по всій державі вишикувалися черги з бажаючих отримати біометричний паспорт для виїзду за кордон. У Кобеляцькому підрозділі Державної Міграційної служби теж різко зросла кількість відвідувачів.
Головний спеціаліст Кобеляцького районного сектору ДМС Ольга Стебліна повідомила, що у вівторок 11 квітня був зафіксований своєрідний рекорд за кількістю бажаючих отримати біометричний паспорт для виїзду за кордон. Вона розповіла:
— Наш сектор ДМС надає послуги з видачі біометричних паспортів ще із лютого 2015‑го року. У Кобеляки за такими паспортами їхали і їдуть люди з Новосанжарського і Козельщинського районів, де до останнього часу не було обладнання, необхідного для проведення процедури видачі документів. Зараз біометричні паспорти видають і в Козельщині, і в Нових Санжарах. Та кількість відвідувачів у нас лише зростає. Раніше за біометричними паспортами зверталися 7-8 громадян у день. Бували випадки, коли ми надавали таку послугу лише одному відвідувачу. Та після того, як Європарламент проголосував за надання безвізу для України, ми очікуємо зростання заявок на отримання біометричного паспорту. І тенденція до цього вже зафіксована. У вівторок 11 квітня ми прийняли 15 заявок. Це — своєрідний рекорд. Думаю, що кількість людей, які звертатимуться за біометричними паспортами, лише зростатиме.
Ольга Стебліна нагадала, що вартість послуги з оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон становить 557 гривень 32 копійки. Термін виготовлення — 20 робочих днів, не включаючи вихідних і часу на пересилку документа. У реальності це займає календарний місяць.
Якщо заявник бажає отримати документ терміново, то йому доведеться заплатити 810 гривень 32 копійки. Термін виготовлення — 7 робочих днів, у реальності — два тижні.
Для того, щоб отримати паспорт для виїзду за кордон, громадянин має прийти у підрозділ Державної Міграційної Служби, маючи із собою оригінал ідентифікаційного коду, паспорт громадянина України та діючий паспорт для виїзду за кордон, якщо такий є. До речі, «старий» паспорт можна залишити у себе навіть після отримання нового біометричного, якщо для цього є причина. Наприклад, там багато відміток про відвідини держав Шенгенської зони. Ця послуга є безкоштовною, але старий документ буде анульований.
Процедура оформлення біометричного паспорта займає 15–20 хвилин. Та це не враховуючи черги та візиту до банку для сплати необхідного платежу. У реальності потрібно розраховувати, що доведеться витратити годину-півтори свого часу (перевірено на собі).
У Полтаві для того, аби оформити цей документ, потрібно записатися в електронну чергу за тиждень. У Києві ажіотаж взагалі неймовірний.