У минулому році кобеляцьким відділенням РАЦСу зафіксовано 124 розлучення, в той час як шлюбів укладено 233. Ми дізнавалися думку кобелячан: «Чому нині так багато розлучень?»
Грає марш Мендельсона. Двоє щасливих молодят говорять «так» і підтверджують сказане солодким поцілунком. Та минає якийсь період часу і ці двоє можуть стати зовсім чужими. Чому так трапляється?
Костянтин Кононенко, системний адміністратор:
«Я вважаю, що є декілька причин, і для кожного випадку вони різні, але якщо узагальнити, то я вважаю що це:
низька культура сексуального життя, так звані шлюби по зальоту, коли в деяких випадках люди не відчувають почуттів один до одного і одружуються лише через дитину. Але інколи розбіжності в світосприйнятті людей настільки сильні, що навіть маленька дитина не може втримати пару разом;
тяжка економічна ситуація, що призводить до пригніченого стану людей, дратівливості, що і виливається в сімейне життя, хоча і не завжди проглядається прямий зв’язок;
алкоголь. Тут без коментарів.
Всі ці проблеми взаємопов’язані, одна обумовлює іншу і так далі. Але коли глянути радикально, то помилково шукати причини далі ніж в собі самому.»
Сніжана Вилєгжаніна, технік:
«Я гадаю, що у цих людей багато непорозумінь. Можливо, подружжя мало спілкується між собою, нещирі, немає довіри. Або минуло кохання, якщо воно взагалі було. Ще, на мою думку, причиною може стати невміння справлятись із буденними проблемами.»
Олег Фещенко, охоронець:
«Вся справа у злиденності. От уявіть, одружилися молодята. Їм ніде жити і допомогти їм нікому. Молоде подружжя починає проживати з батьками і неважливо чиїми — результат один. Конфлікт поколінь, непорозуміння, сварки і дуже часто слідує розлучення. Якщо ж подружжя вирішує знімати квартиру, виникає інша проблема, немає чим платити за квартиру, а далі той самий сценарій: непорозуміння, сварки, розлучення. Вся справа у бідності, якщо люди живуть в достатку — вони щасливі і не мають причин сваритися.»
Ірина Руденко, журналіст:
«Як на мене, то минулий рік внаслідок економічної кризи дуже суттєво позначився на благополуччі багатьох сімейних пар. Втрата роботи і нестабільна ситуація в країні… І, на жаль, власне, сам інститут шлюбу втрачає свою цінність.»
Тетяна Панченко, в декретній відпустці по догляду за дитиною:
«Можливо у них не вистачило терплячості один до одного, а ще надмiрнi ревнощі руйнують відносини. Також причиною може бути зрада.»
Сергій Попович, підприємець:
«Я гадаю, що справа у тому, що у суспільстві змінюються моральні цінності. Раніше розлучення завжди супроводжувалось осудом, тому люди жили разом навіть тоді, коли не мали нічого спільного. Зараз на це ніхто не звертає уваги. А одружуються набагато швидше, не пізнавши один одного. Є випадки навіть після 2–3 тижнів знайомства, тим паче їх до цього схиляють батьки, які вважають довготривалі зустрічі непристойними.»
Ірина Бутко, начальник відділу РАЦС:
«Критичний вік шлюбу це 2–3 роки. Коли народжується дитинка, не кожна сім’я витримує.
В середньому найчастіше подають на розлучення кобелячани віком 28–29 років.
Зазвичай розпадаються шлюби молодих людей, які надто нетерплячі. Ініціатори майже завжди жінки. Дуже рідко вважають себе ображеними чоловіки. У сучасних сім’ях часто трапляються ситуації, коли чоловік ні за що не відповідає. Говорить — «я не можу знайти собі роботу» і відпочиває. А жінці дитину потрібно нагодувати, вона і за три гривні піде працювати аби з матеріальної точки зору було все гаразд. Звичайно, це не правило, а виключення, однак саме через такі ситуації і трапляються розлучення. Причин дуже багато. Я запитувала нещодавно в молодої дружини, як вона без чоловіка планує справлятися з двома дітьми. Вона мені відповіла: «Я краще сама їх виховаю, ніж з алкоголіком.»
Додати коментар