Драбинівців вітали «Гуляй душа» та дует «Viva»
На святкові заходи, присвячені Дню села, організатори запросили артистів із Києва та Сум.
Нещодавно жителі села Драбинівка гучно відзначили черговий День народження свого населеного пункту. Крім виступів місцевих аматорів, глядачів вітали ансамбль української пісні «Гуляй Душа» та дует баяністів «Viva». Також не обійшлося святкування без салюту.
Увечері 4 серпня мешканці та гості Драбинівки зібрались на центральній площі. Ведуча заходу і директор будинку культури Наталія Степаненко розповіла присутнім, що Драбинівка є центром об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійшли шість сільських рад. На території громади проживають 4224 жителі, з них 1205 — у Драбинівці.
Ведуча запросила на сцену голову Новосанжарської районної ради Геннадія Супруна, директора товариства «Чиста криниця» Віктора Сидоренка та голову Драбинівської сільради Ларису Охріменко. Вони привітали присутніх зі святом та вручили їм грамоти.
Зі слів Наталії Степаненко, першими поселенцями в цих краях були запорізькі козаки брати Лебедини. Аж до кінця ХІХ століття село називалось Лебединівкою. У роки Другої світової війни 211 драбинівців вивезли на примусові роботи в Німеччину. 364 жителі села полягли на фронтах війни. Відзнаку Героя Радянського Союзу отримав Володимир Дігтярьов.
— Живуть серед нас шість ветеранів афганської війни, — говорить ведуча. — Два учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи, дві вдови учасників. За чотири роки неоголошеної війни 14 захисників несли службу в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.
Освятити коровай запросили Благочинного Новосанжарського району протоієрея Ярослава Михайлика.
Як розповіла ведуча, більшість жителів ОТГ зайняті вирощуванням сільськогосподарських культур. На території Драбинівки вісімнадцять років діє товариство «Чиста криниця», яке має високі врожаї. На полях працюють сучасні трактори і комбайни. Постійно впроваджуються нові технології у рослинництві, використовуються високоврожайні сорти. Товариство має власні зерносушильні комплекси та складські приміщення для зберігання продукції. Для фінансування об’єктів соціальної сфери діє благодійний фонд розвитку і підтримки територіальних громад «Криниця». Товариство повністю виплатило орендну плату за користування паями, яка зросла до 10 відсотків.
За рік у Драбинівці народилося 14 немовлят. Усього ж у селі мешкають 74 дитини дошкільного віку, з яких 29 відвідують дитсадок. У навчально-виховному комплексі навчається 86 учнів. Діє філіал Новосанжарської музичної школи, що налічує 25 вихованців.
Драбиняни грають у футбол на спортивному майданчику зі штучним покриттям, а взимку — у хокей і катаються на ковзанах на льодовому полі. За здоров’ям жителів стежать працівники амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Діє в селі аптечний пункт, пункт ветеринарної медицини, поштове відділення, перукарня, будинок культури, бібліотека, працюють соціальні працівники, магазини.
— Найбільша гордість села — дитячий хореографічний ансамбль «Ластівки». Цього року на фестивалі «Стежками Гоголя» колектив старшої групи виборов перше місце, а молодшої — друге. Також «Ластівки» стали переможцями районного й обласного огляду-конкурсу «Веселка-2018».
Учасники хореографічного ансамблю виконали танець «Козачок».
У селі проживають двадцять сімейних пар, які відзначили «золоте» весілля і продовжують іти по життю разом. А в цьому році такі ювілеї святкують Віталій і Лідія Бутки та Андрій і Лідія Кибкали.
Старожилами Драбинівки є Анастасія Пилипівна Кольба, 1924 року народження, Людмила Йосипівна Степаненко, 1925‑го, Іван Антонович Камуз, 1926‑го та інші.
Також ведуча привітала іменинників, які 4 серпня святкували День народження. А таких було троє: Юлія Дігтяр, Тетяна Лисенко та Яна Фатєєва.
У Драбинівці проживають 9 багатодітних родин, у яких зростає 34 дитини. Двом матерям присвоєне звання «Матері-героїні».
Наприкінці урочистої частини усім присутнім роздали запашний коровай. А далі глядачів з Днем села вітали ансамбль «Гуляй душа» та дует баяністів «Viva». Концерт завершився святковим салютом.
Додати коментар