Заклади освіти переходять на пелети
Якщо інвестор оформить усі необхідні документи і встановить обладнання, то вже з нового опалювального сезону кілька навчальних закладів обігріватимуть пелетами.
У жовтні минулого року за кошти місцевого підприємця Юрія Тєрнікова в Кобеляцькому навчально-виховному комплексі №1 установили твердопаливні котли, що виробляють тепло за рахунок пелетів. Справа в тому, що Тєрніков є головою наглядової ради підприємства «Зоря», де працює лінія з виготовлення біопалива. Саме він запропонував керівництву райдержадміністрації перевести навчальний заклад на альтернативний вид опалення. Витрати на придбання і встановлення котлів підприємець узяв на себе. Їх установили в гаражі, що знаходився на території НВК. Відділ освіти мав лише сплачувати за спожиту теплову енергію.
Згодом з’ясувалось, що для початку роботи не вистачає договору про надання приміщення, де знаходились котли, у оренду. У результаті, НВК перевели на альтернативне опалення лише в середині січня. Тоді ж відбулась своєрідна презентація нової котельні. Її проводив Юрій Терніков. Він розповів, що вважає цей проект перспективним і потрібним для Кобеляцького району. Оскільки для обігріву приміщень використовується українське обладнання, виробництво пелетів на підприємстві «Зоря» дає ще вісім робочих місць, а також зменшується собівартість опалення.
Підприємець припустив, якщо пілотний проект на базі НВК буде вдалим, то у перспективі на опалення пелетами можуть перейти 6–7 навчальних закладів району.
По завершенню опалювального сезону начальник відділу освіти Наталія Коваль повідомила, що визначити річну економію від використання твердопаливних котлів складно. По-перше, їх запустили лише в січні. По-друге, доки НВК обігрівався природним газом, температурний режим систематично не дотримувався. Газ постійно економили, а на період канікул узагалі відключали. Після того, як навчальний заклад перевели на обігрів пелетами, діти перебували в теплих приміщеннях, які відповідали санітарним нормам.
Майно в оренду передали, справа за інвестором
Одне з питань, яке виносилось на останню сесію Кобеляцької районної ради, стосувалось погодження на передачу в оренду об’єктів нерухомого майна, що перебувають на балансі відділу освіти. Простіше кажучи, депутати надали згоду на оренду приміщень у Світлогірській, Придніпрянській школах та Кобеляцькому ліцеї №2, де мають установити твердопаливні котли.
Свої пояснення з цього приводу надала очільниця відділу освіти:
— Питання переведення цих навчальних закладів на альтернативне опалення залишається відкритим. Дозволи на оренду приміщень депутати надали для того, аби не повторилась минулорічна історія, коли почався опалювальний період, а відповідних рішень ще не було. При підготовці документів, береться довідка з торгово‑промислової палати на постачання теплової енергії. Один із пакетів документів є саме цей дозвіл засновника на оренду приміщення. Інвестори висловили готовність установити твердопаливні котли, які працюють на пелетах, у Світлогірській, Придніпрянській, Кобеляцькій “другій” школах і міському дитсадку №2. На сесії не говорили про дитсадок, так як він знаходиться на балансі міської ради, а ми лише орендуємо його. Відділ освіти звернувся з листом у міськраду, аби заключити договір суборенди. Чи вже розглядалось це питання, мені не відомо.
Зі слів Наталії Коваль, співробітництво відбуватиметься у той же спосіб, що й у минулому році із НВК. Відділ освіти лише сплачуватиме за спожите тепло. Усі витрати щодо придбання і встановлення котлів на себе бере інвестор. Представники компанії проїхали навчальними закладами, оглянули приміщення під котли і зробили експертну оцінку на їх оренду.
Інвестор має замовити пристрої і установити їх до початку опалювального сезону.
Тому за кілька місяців на обігрів пелетами можуть перевести три навчальні заклади і, можливо, дитячий садок. Усе газове обладнання залишиться на місцях. При необхідності його будуть використовувати.
Додати коментар