Перший протокол про порушення на виборах уже в суді

Перший протокол про порушення на виборах уже в суді

У понеділок під час прес-конференції для місцевих ЗМІ заступник начальника Кобеляцького райвідділу поліції Юрій Стеценко розповів про те, як поліцейські працюватимуть під час виборчої кампанії. І повідомив, що перший протокол про порушення під час передвиборчого процесу вже знаходиться на розгляді в суді.
Під час прес-конференції Юрій Стеценко кілька разів наголошував на тому, що поліцейські поза політикою. І жодних вказівок від жодної політичної сили вони не виконуватимуть. Їх завдання — забезпечити дотримання правопорядку під час виборчого процесу, а особливо — у день голосування.

Юрій Стеценко розлого розповів про відповідальність, яку можуть понести порушники виборчого законодавства. Вона буває чотирьох видів — адміністративна, кримінальна, цивільно-правова і дисциплінарна. Найтяжче в Україні карають за незаконне фінансування виборчої кампанії, підкуп виборців та фальсифікацію результатів голосування. Ті, хто зважиться проголосувати двічі, можуть «загриміти» в тюрму на сім років. А членів виборчих комісій, винних у фальсифікації волевиявлення, можуть запроторити за ґрати аж на 10 років.

Юрій Стеценко повідомив, що співробітники Кобеляцького райвідділу поліції вже склали і направили до суду перший протокол про порушення на виборах. Йдеться про розміщення біл-борда із агітацією без зазначення на ньому передбачених законодавством даних. Щоправда, поліцейський не захотів розповідати, агітаційні матеріали якого саме кандидата були розміщені на борді.

Та вияснити, про який біл-борд йдеться, вдалося досить швидко. На сайті громадської організації «Опора» було розміщене повідомлення про те, що громадські активісти виявили агітаційний стенд без вихідних даних у Новосанжарському районі. І направили за цим фактом заяву до поліції.

На біл-борді розміщені агітаційні матеріали на користь діючого Президента країни Петра Порошенка. Петро Олексійович, як відомо, знову балотується на найвищу в державі посаду.

Редакція «ЕХО» зв’язалася по телефону  з Ігорем Литвиненком, комунікаційником спостереження за виборами від Громадянської мережі «Опора» по Полтавській області. Він підтвердив, що йдеться саме про біл-борди діючого Президента України. Ігор розповів, що активісти звернулися не лише до поліції, а й до офісу Уповноваженого із прав людини. Він зазначив, що передчасно робити висновки щодо порушення з боку діючого Президента не можна. Адже інформацію на біл-бордах можна розцінити, як повідомлення про діяльність нинішнього глави держави, що законом не заборонено.

У будь-якому випадку остаточне рішення має прийняти суд. Цікаво, що після звернення «Опори» до поліції схожі зображення на білбордах поряд із Кобеляками були здерті. Випадковий збіг?


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
22 лютого 2019, 10:18 | Кобеляки | Політика

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.