Сергій Джулай: «Нам є, чим похвалитися»
— Ну що, нам є чим похвалитися. Кількість матеріалів, переданих у суд, за два місяці поточного року практично дорівнює кількості документів за чотири місяці минулого року. Крім того, суттєво покращився показник розкриття злочинів.
Як розповів начальник поліції, за два місяці поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені 99 злочинів. Із них 40 — розкриті, що становить 40,4 відсотка. Із 29 тяжких злочинів розкриті 13 (або 41,3 відсотка). Процент розкриття крадіжок, яких було 40, взагалі становить 50 відсотків.
За два місяці були розкриті два злочини, пов’язані з незаконним зберіганням зброї. У одному випадку йдеться про зберігання вибухової речовини тротил, у другому — про переробку газового пістолета на бойовий. Встановлені десять фактів незаконного зберігання наркотиків.
Сергій Джулай наголосив:
— Констатую, ми продемонстрували, що можемо працювати краще. Потенціал є. Результат розкриття злочинів є кращим за останні кілька років.
Потрібно встановити 155 відеокамер
Підводячи підсумки роботи райвідділу за два місяці, його керівник підкреслив, що одними лише поліцейськими засобами подолати злочинність не вдасться. Про це свідчить і світовий досвід. На думку Джулая, крім власне роботи поліцейських, мають запрацювати й інші чинники. До їх числа він, у першу чергу, вніс діяльність органів влади та активність населення.
Джулай пояснив:
— Люди мають стати активнішими, постійно і вчасно повідомляти поліцію про будь-які протиправні прояви, про обставини вчинення злочинів, про місця перебування злочинців та викрадених речей чи знарядь вчинення злочину.
— А влада, як виконавча, так і органи місцевого самоврядування, має розробити і прийняти дієві програми профілактики правопорушень.
Сергій Джулай пояснив, що, на його думку, саме органи влади мають долучитися до фінансування програми «Безпечний район», яка передусім передбачає закупку та встановлення численних камер відеоспостереження. Частина електронного обладнання повинна мати змогу фіксувати і розпізнавати номери на транспортних засобах. Інші камери потрібно встановити на в’їздах до населених пунктів та місцях постійного перебування людей. Загальна кількість відеокамер, за підрахунками правоохоронців, становить 155 штук. Вони повинні бути високоякісними і здатними передавати інформацію в єдиний пункт управління.
Джулай повідомив, що відповідні пропозиції щодо прийняття програм фінансування боротьби зі злочинністю надійшли у всі ради базового рівня. Він сказав:
— Ми розуміємо, що ні районна, ні міська, ні сільські ради не зможуть самотужки профінансувати усі потреби для впровадження в життя програми «Безпечний район». Але до цього можна долучити й Полтавську обласну раду. У районі живуть чотири депутати облради. Думаю, вони радо підуть на співпрацю.
Поки що, за словами Джулая, про повну готовність долучитися до програми заявила лише Жуківська сільська рада, якій сприяння пообіцяв депутат облради Сергій Жук.