Під Кобеляками виявили споруди пізнього неоліту
Наразі археологи досліджують курганну групу та багатошарове поселення.
Кілька тижнів тому на околиці Кобеляк, у мікрорайоні Ведмедівка, почала свою роботу археологічна експедиція. Фахівці науково‑дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук досліджують кілька археологічних пам’яток, розташованих у межах будівництва автодороги Н-31 Дніпро — Решетилівка.
Як повідомила прес-секретар «Рятівної археологічної служби» Мирослава Іваник, археологічні роботи проводять поряд з Кобеляками і Грицаївкою. Уперше ці терени були оглянуті ще на початку двадцятого століття. Невеликі розвідки проводились на західних околицях Підгори і Ганжівки та Кобеляк у 1986 році, а також у 2007‑му. Навесні 2010‑го додатково обстежено північно-західні околиці Кобеляк.
Зараз розкопки виконуються на курганній групі ІІІ біля Грицаївки та на багатошаровому поселенні, розташованому в південно-західній частині Кобеляк.
Під час дослідження багатошарового поселення Кобеляки зафіксовано вісім археологічних об’єктів. Три з них — залишки господарських споруд. Їх науковці попередньо датують пізнім неолітом. На місці розкопок археологи виявили фрагменти керамічних ліпних горщиків з накольчастим орнаментом, крем’яний скребок та дрібні фрагменти кісток тварин. Решта об’єктів — залишки господарських споруд 18–19‑го століть. У заповненні знайдено велику кількість фрагментів кружальних горщиків та мисок, значний остеологічний матеріал.
Додати коментар