Вітаємо працівників військкомату з ювілеєм! За час існування підрозділу до лав армії було зараховано тисячі солдат. Однак у свій 91-ий рік комісаріат входить із іржавим дахом, недофарбованим парканом та відключеним газопостачанням.
У історичному формулярі зазначено, що Кобеляцький районний військовий комісаріат було засновано 21 вересня 1919 року. Першим військовим комісаром у Кобеляках був В.А. Упир (повне ім’я не збереглося). Після створення військкомат проіснував лише рік, після чого його було закрито. Так сталося тому, що призиву на службу взагалі не було, юнаки йшли до армії добровільно, вважаючи військову службу Батьківщині за честь.
У 1935 році військовий комісаріат було сформовано знову, але на службу ще й досі йшли за бажанням. Закон про загальнообов’язкове військове зобов’язання був прийнятий тільки у 1939 році. У роки війни (1941 р.) військкомат був евакуйований до Росії, а у 1943 році прибув назад до Кобеляк, де знаходиться і зараз.
За 90 років у кобеляцькому підрозділі працювали сімнадцять військкомів. Серед них були: Почесний громадянин Кобеляччини, голова міської ради ветеранів Олександр Живулько, голова районної ради ветеранів Григорій Киян, нині пенсіонер Анатолій Щербак, Микола Козлов (зараз працює юристом), працівник райдержадміністрації Володимир Лук’янов (займав посаду військкома 12 років) та ін. Військовий комісар Віктор Логвиненко три місяці тому передав свою посаду Сергію Чекрізову, який працює і зараз.
Сергій Іванович до призначення проживав у Полтаві, а зараз винаймає житло у Кобеляках.
Будівля військкомату зустріла нового комісара іржавим дахом. І не дивно, адже приміщенню, де кожного дня доводиться працювати, вже понад 116 років. Останній капітальний ремонт будівлі робився ще у радянські часи. Працівники стверджують, що приміщення ще придатне до використання, якби була надана хоч якась спонсорська допомога. Звернення до місцевої влади про допомогу у ремонті виявилися марними.
— Нам вже більше року навіть люк не можуть закрити, який знаходиться неподалік військкомату, — розповідає головний спеціаліст Ніна Безугла. — Ми зверталися неодноразово.
— Ось ви проходили повз і бачили, що перед входом бруду повно, — звертається до автора статті держслужбовець військкомату Андрій Зайцев. — Як тільки піде сильний дощ, весь цей бруд іде під стіни нашої будівлі.
Держава забезпечує військкомат лише оплатою за комунальні послуги. Проте, коли Сергій Чекрізов займав посаду у травні — заборгованість за використання газу складала 4221 гривню. Звичайно, газ військкомату «відрізали». На сьогоднішній день це питання вирішене, але відрізана труба й досі не змонтована.
Новий військком всіляко намагається залучити спонсорів для ремонту. Навіть якимось чином примудрився паркан пофарбувати. Однак фарби не вистачило до кінця. Тому доводиться приймати призовників за недофарбованим парканом…
Додати коментар