Із районного бюджету відшкодують аж три доїльні апарати
І лише в тому випадку, якщо під програму виділять кошти.
У редакцію звернулося кілька читачів із питанням, які програми з підтримки сільськогосподарської і тваринницької галузей діють у Новосанжарському районі та як за ними отримати фінансову допомогу.
Пояснення надав начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Василь Михайлик. Він розповів, що, відповідно до постанови Кабінету міністрів №107 від 7.02.2019 року, особисті селянські господарства та фізичні особи можуть отримати відшкодування за утримання молодняку великої рогатої худоби.
— Та для цього необхідно, аби ВРХ, що утримується в господарстві, була внесена в реєстрі Агентства з ідентифікації тварин (Полтава, вулиця Автобазівська, 3б), — говорить Михайлик. — Простіше кажучи, на корову був заведений паспорт. Тоді теля, яке вона привела, можна буде ідентифікувати. У такому випадку потрібно звертатись у ветеринарну службу. Ветеринар випише на нього паспорт, вставить у вухо бирку і повідомить Агентство про потомство.
Далі людині необхідно звернутися в сільську раду з документами на тварин. Працівники сільради надішлють у Агентство запит, аби з’ясувати, чи худоба внесена в реєстр. Підтвердження має надійти протягом трьох днів. Після чого сільська рада направляє заяву на відшкодування. У випадку відсутності документів на тварин, їх доведеться виготовити. Процес може зайняти кілька місяців. Та відшкодування за утримання молодняку заявник отримає в будь-якому випадку.
Протягом цього року 17 сільських рад подали списки на відшкодування. Виплати для 141 фізичної особи за утримання 289 голів ВРХ склали 375 500 гривень державної дотації. Виходить, що на одну голову дотація склала 1300 гривень. Допомога від держави виплачується тричі на рік, заяви потрібно подати на 1 липня, 1 вересня і 1 грудня.
Також державна програма поширюється на сільськогосподарські підприємства. Щоправда, дотація виплачується за утримання корів. Нею в цьому році скористались товариство «Агрофірма «Перше травня», яка на 255 голів отримала 229 500 гривень відшкодування, та фермерське господарство «Лузір’я», за 25 корів виплатили 22 500. Дотація за корови виплачується двічі в рік.
Депутатами обласної ради прийнята програма, відповідно до якої аграрії можуть отримати відшкодування за придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. У 2019 році фермерське господарство «Хлібодар» придбало трактор МТЗ вартістю 490 000 гривень. За обласною програмою, його керівник отримав компенсацію 149 000.
У Новосанжарському районі діє програма «Стабілізації та розвитку галузі тваринництва на 2016–2020 роки», яка передбачає 65 000 гривень на підтримку молочного скотарства, 30 000 — на свинарство і 15 000 — на розвиток сімейних ферм (придбання доїльних апаратів). У цьому році коштів з райбюджету депутати не виділяли.
Наразі лише одна фізична особа подала документи на допомогу сімейним фермам. За придбання 1 доїльного апарату передбачається дотація 5 000 гривень і лише у випадку, коли на фермі утримуються мінімум три корови.
Як пояснив Василь Михайлик, якщо в районному бюджеті кошти за цією програмою будуть відсутні, заяву перенаправлять у область.