Костянтин Касай: «У тюрмах 50 тисяч вільних місць. Їх можна зайняти»
Народний депутат вважає, що лише в такий спосіб можна побороти корупцію в державі.
21 липня цього року в Україні відбулися позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради. По 149 виборчому округу, у який входять Кобеляцький, Козельщинський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський і Чутівський райони, перемогу здобув представник партії «Слуга народу» Костянтин Касай. Нардеп обирався в парламент за мажоритарною системою (коли кандидат одержав більшість голосів виборців у своєму окрузі). 6 вересня він відвідав Кобеляки і провів зустріч із представниками органів місцевого самоврядування, депутатами і бюджетниками. Зібрання проходило у форматі «питання — відповідь».
— Чи підтримуєте Ви ініціативу Президента щодо зняття мораторію щодо продажу землі?
— Моя позиція: зняття мораторію і відкриття ринку землі можливе буде лише тоді, коли на законодавчому рівні буде встановлено, що таке право матимуть громадяни України. Закон, який буде прийматись, ще не прописаний, його не існує в природі. На сьогоднішній день є небезпека в тому, що ринок землі можуть монополізувати деякі заможні люди. Тому можуть з’явитись обмеження щодо купівлі «у одні руки». Та назвати цифру я не готовий.
— Навіщо Арсена Авакова повторно призначили міністром внутрішніх справ, коли він провалив реформу поліції?
— Уся наша фракція проголосувала за призначення Авакова. Я теж. Це — позиція партії. За Кабінет Міністрів ми голосували пакетом. Нас попрохав підтримати свою команду Прем’єр-міністр. У нас було особисте спілкування всією партією. Багато, дуже багато хто був проти. Але це — політичне рішення, яке підтримала партія. Деякі речі, вибачте, я не можу вам сказати. Давайте повернемось до цього питання через кілька місяців. Особисто я був проти.
— Коли в Україні пройде реформа децентралізації і завершиться двовладдя, керування адміністрації і районної ради?
— Президент, Кабмін і депутати мають на меті до нового року завершити реформу децентралізації. Після завершення об’єднання, виборів до місцевих рад, районні державні адміністрації будуть ліквідовані, так як і ради, за своєю недоцільністю. Рішення прийматимуться у громадах. А за їх законністю спостерігатиме префект.
— Чи отримуватимуть мажоритарники кошти від Кабміну, які вони витрачатимуть на своїх округах?
— Учора це питання обговорювалось. Щоб відійти від моделі «як голосуєш — таке фінансування й отримуєш», нам запропонували зовсім відмовитися від таких коштів. Та останнє слово буде за Прем’єр-міністром. На мою думку, така фінансова підтримка не потрібна. Позиція партії — до кожного мажоритарника мають приєднати депутата зі списку, аби на окрузі працювали двоє чоловік.
— Як Ви ставитеся до корупції, що існує на всіх рівнях влади й інстанціях, та як її побороти?
— Боротьбу з корупцією треба починати із себе. Хоча її неможливо повністю знищити. Шлях єдиний — у нас повинен запрацювати такий інститут, як тюрма. Я знаю, що на сьогоднішній день є 50 тисяч вільних місць. Їх можна зайняти. Я вам скажу більше. Я бачу тенденцію і вона, мабуть, буде. Уже призначений генеральний прокурор із команди Президента, запрацював Антикорупційний суд. Давайте почекаємо. У Антикорупційному суді вже лежать 4000 справ. Є проблема з кадрами, але це вирішується.
— Яким чином Ви здійснюватимете комунікацію з виборцями?
— На сьогодні в мене є два помічники — Євген Попович і Сергій Петренко. Приймальня працюватиме в приміщенні Кобеляцької міської ради. Коли я перебуватиму на окрузі, то зустрічатимуся з виборцями. Пізніше ми визначимося з графіком роботи приймальні. Також вивісимо мій графік у Верховній Раді. А поки що запишіть номери телефонів: (050)404–35–53 — мій, (066)515–86–12 — Євген Попович. Обидва мої помічники — з Полтави. Та приїжджатимуть сюди. Згодом оберемо місцевого помічника, який щодня буде працювати в приймальні.