Бродщина зібрала поетів з усього району
Під час літературно-мистецької години «Чарівні мелодії життя» майстри слова з різних населених пунктів району читали свої вірші та розповідали про те, як ці твори народжуються.
Ініціатором проведення оригінального мистецького заходу в Бродщині стала завідуюча сільською бібліотекою Світлана Несвіжа. Фінансову та організаційну підтримку надала Бродщинський сільський голова Наталія Довга.
Згідно із задумом організаторів, у Бродщині мали зібратися поети з усіх куточків Кобеляцького району і розповісти про свої творчі доробки, поділитися секретами майстерності. Одразу потрібно відзначити, що захід виправдав сподівання.
У затишному актовому залі місцевого клубу зібралися кілька десятків людей. Прийшли як школярі, так і люди старшого покоління. Перед початком мистецької години всі присутні мали змогу ознайомитися із виставкою виробів майстрів різних видів ремесел. Зараз такі поробки називають модним виразом «хендмейд», що означає «ручна робота». Марина Лєбєдєва, Надія Кривобок, Алла Ісип представили свої роботи, виконані у техніці петриківського розпису та вишивки бісером.
Захід провели в стилі таких собі «посиденьок». У гарному сенсі цього слова, звичайно. За столами, на яких були виставлені чай, печиво і цукерки, розмістилися поціновувачі поетичного слова. А перед ними виступали самі поети. Окрім місцевих митців Лідії Троценко та Ольги Домашевської, свої вірші читали кобелячанка Олена Лашко, Марина Хорольська із Придніпрянського, Олександр Черкаський із Дашківки.
Під час лаконічної презентації заходу виступили його організатори Наталія Довга і Світлана Несвіжа. Вони наголосили на тому, що літературно-мистецька година має засвідчити, що поезією і мистецтвом взагалі цікавляться і знаються на ньому не лише мешканці райцентру, час і можливості для творчості є скрізь, зокрема, і в Бродщині.
А потім були лише вірші. Відкрила читання Олена Лашко. Вона згадала, що вперше виступала в Бродщині ще під час сімейних концертів Ніни Анохіної. І висловила задоволення з того приводу, що за кілька років приміщення сільського клубу змінилося на краще, а місцева публіка, як і раніше, цікавиться поезією. Олена читала ліричні вірші. І сказала, що період якихось душевних переживань, неспокою є для неї найбільш продуктивним у плані творчості.
Лідія Троценко із Самарщини розповіла, як ще в молодості поїхала із сестрою в Полтаву вчитися академічному співу, а в результаті пішла на роботу на м’ясокомбінат. Вірші поетеса читала в основному патріотичного спрямування.
Марина Хорольська розповіла, що для неї в поезії своєрідним натхненником виступила соцмрежа Фейсбук. Саме там вона розмістила свої перші твори. А після чисельних схвальних відгуків отримала поштовх для продовження творчості. Марина читала лірику. А її вірш на тему війни на Донбасі примусив присутніх розчулитися.
Натомість Олександр Черкаський добре повеселив усіх своїми віршами-гуморесками. Між іншим, лише за рік у світ вийшли шість збірок віршів Черкаського.
По завершенню читань усі присутні висловили побажання, аби подібні мистецькі заходи проводились у Бродщині якомога частіше.
Додати коментар