На заклади культури чекає оптимізація
27 листопада відбулося друге пленарне засідання 32‑ї позачергової сесії Кобеляцької районної ради. Головуюча на сесії Оксана Гордійко, заступник голови райради, повідомила, що на попередньому зібранні депутати не розглянули два питання.
Про зміни до показників районного бюджету на 2019 рік розповів начальник фінансового відділу райдержадміністрації Андрій Дацко:
— По-перше, у бюджеті відбувається зменшення. Відповідно до розпорядження голови Полтавської ОДА, зменшується розмір субвенції на надання пільг. Тобто, відбувається перерозподіл обласних коштів між районами. Згідно з фактичними нарахуваннями, ми маємо повернути в область 1 000 000 гривень, призначених на пільги і субсидії. Також на 100 000 зменшується субвенція, передбачена у якості соціальної допомоги дітям, та на 140 000 — на оздоровлення й відпочинок. У районному бюджеті залишається 2 000 000 обласної субвенції, та її можуть скоротити.
По-друге, у районний бюджет надійшла субвенція з Бутенківської ОТГ у розмірі 673 206 гривень на утримання закладів, що надають первинну медичну допомогу, на соціальний захист та соціальне забезпечення, на освіту. На співфінансування інвестиційного проекту «Телемедицина» 41 076 гривень перерахували Світлогірська, Озерянська, Дашківська, Іванівська і Придніпрянська сільські ради. Крім того, сільські ради передбачили майже 83 000 на паливно-мастильні матеріали для підвезення дітей, запасні частини до автобусів, харчування дітей.
Андрій Дацко резюмував, що при формуванні бюджету на наступний рік керуватиметься цьогорічними показниками. Кошти в першу чергу передбачать на освіту, на оплату енергоносіїв для закладів охорони здоров’я. А от працівників культури доведеться скорочувати.
Депутат Ігор Проценко запропонував варіант наповнення районного бюджету:
— Ми говоримо, що немає в бюджеті грошей. Беріть приклад з Миколи Скрильника і Бутенківської ОТГ. На їх території працює компанія «Онур». Вона зареєстрована у Львові і податок з доходу фізичних осіб сплачувала туди. Скрильник домовився, аби ПДФО перераховували в бюджет громади. Таким чином Бутенки отримали 700 000 гривень додаткових надходжень щомісяця. Скрильник не зумів домовитись із двома іншими будівельними організаціями. Уже призначений голова обласної адміністрації. Домовтесь, аби в будівельні тендери вносилась обов’язкова умова — сплачувати податки в місцеві бюджети. Із двох організацій у район щомісяця надходитиме до 700 000 гривень. І тоді ми не говоритимемо, що немає коштів.
А Валерій Дрига додав, що податки в місцевий бюджет мають сплачувати всі організації, що знаходяться на теренах Кобеляцького району.
— Району немає, кончилось, — зауважив Олег Решетило. — А от чому нашою глиною будують усю область, то це питання.
Енергетики вимагають платні за електроопори
У «Різному» Ігор Проценко повідомив про додаткові договори для місцевих рад від «Полтаваобленерго»:
— Справа в тому, що за використання опор для вуличного освітлення енергетики зобов’язують сільські ради платити 900 гривень за 1 кілометр лінії електропередач та додатково — за кожну опору. Уявіть, у кожній сільській раді мінімум 5 кілометрів вуличного освітлення. Це колосальні суми, що треба сплачувати кожен місяць. Пропоную написати колективне звернення від районної і сільських рад у «Полтаваобленерго», у якому вказати, що в разі введення такої плати, оренда землі під опорами збільшить з 2–3 відсотків до 15‑ти.
Зараз уже Василівській сільській раді енергетики не підписують договір, доки ті не погодяться платити за опори та вуличну мережу. І так буде з кожною сільрадою.
Це не вимога НКРЕ, а видумки «Полтаваобленерго».
Депутати підтримали пропозицію колеги
Петро Слоква зупинився на ремонті автодороги Кобеляки — Білики. Він пояснив, що після проведених ремонтних робіт узбіччя стали вищими за проїжджу частину. Таким чином уся вода буде на асфальті і дорога невдовзі зруйнується. Тому треба з’ясувати, чи зобов’язана підрядна організація упорядкувати узбіччя, чи хтось інший має це зробити.
Викоючий обов’язки голови райдержадміністрації Володимир Катишков сказав, що місцевими дорогами опікується Агентство місцевих доріг Полтавської області. Її працівники отримують кошти з держави, проводять тендери.
— Адміністрацію абсолютно не питають, які дороги треба відремонтувати. Тепер першочерговість визначатимуть обласні депутати, — додав Катишков.
На цьому сесія завершилась.