Загадковий Орлик, або Хто подзвонить на «102»
Кілька днів тому в селі Орлик трапилася подія, яку за всіма ознаками можна кваліфікувати як злочин. Нібито в ніч на 19 грудня, тобто на Миколая, із бази «Сосновий бір» викрали електрокабель. Ситуація банальна, як для сучасної України. Можливо, найцікавіше в цій історії те, що повідомляти поліцію про ймовірний злочин довелося автору статті. Уже через п’ять днів після події.
Про інцидент в Орлику редакція дізналася із мережі Фейсбук. У групі «Наш Орлик» виникла жвава дискусія з приводу можливої крадіжки, що сталася на території села. Безумовно, на сто відсотків довіряти інформації із соцмережі ми не могли. Але окрім цього, на Вайбер автора публікації надійшли фотознімки із місця події. І були вказані справжні прізвища учасників нічної пригоди.
Нижче — частина тексту із Фейсбуку
…У ніч з 18 на 19 грудня, близько 22 години, жителі Орлика почули підозрілий шум у лісовому масиві, що веде в напрямку бази відпочинку «Сосновий бір», яка свого часу була родзинкою села. Небайдужих до цього випадку знайшлося одиниці, але й цих сил було достатньо, щоб зупинити зухвалі дії злочинців.
Прибувши на місце події, орляни побачили двох осіб, які займались «видобутком» алюмінію та міді. Ними виявилися житель села Придніпрянське К., колишній працівник міліції, який є власником металоприймального пункту в місті Кам’янське (зі слів колег), та місцевий тракторист З. Інші «копачі» «засіли в засаду».
Незважаючи на темряву, вдалося зробити фотофіксацію цього нахабного злочину. У легковому причепі вже знаходилися десятки метрів кабелю. Громадянин К. намагався налагодити цей конфлікт, навіть здійснив дзвінок тутешньому «покровителю», але коротка розмова не дала йому утішних результатів. Зробивши деякі особисті розслідування, вдалося виявити нанесені пошкодження державному майну. Вздовж дороги на трьох ділянках довжиною від 10 до 150 метрів шукачі металу викопували ями, одна від одної — 5 метрів і глибиною понад 1,5 метра, чим полегшуючи трактористу витягувати дріт. Здалося, що тут працював цілий підрозділ спритних землекопачів (зміна нічних сторожів на базі відбувається о 19:00, ми прибули на місце злочину на початку 23:00. Чи змогли б за три години викопати понад три десятки ям?). Або ж інший варіант — працювали вже досить тривалий час і цього «ніхто не хотів помічати».
Про цей випадок неодмінно повідомили керівництво «ДЕВЗ», директору бази відпочинку Шерстюку Є. Б. Виникла підозра щодо його непричетності до цієї справи, він відмовився викликати поліцію, мотивуючи тим, що не хоче з ними зв'язуватися. До речі, минулий рік також сталося викрадення дротів високовольтної лінії електропередачі і винні не були знайдені.
Покрутившись на місці, К. дав З. команду їхати «на базу»… Ями залишили незакидані, з них виглядали залишки кабелю. Поліцію ніхто не викликав!
Ось такі виявилися пригоди в переддень святого Миколая…
На «102» — через Фейсбук
23 грудня були зроблені три телефонних дзвінки. Перший — на номер поліції «102» із повідомленням про ймовірний злочин. Другий — дільничному інспектору поліції Ігорю Карпенку. Той відповів, що вперше чує про викрадення кабелю на базі «Сосновий бір». Третій — до сільського голови Валентини Богомаз. Валентина Дмитрівна, у свою чергу, розповіла, що дізналася про подію із посту в Фейсбуці. На «102» вона теж не телефонувала.
Тим часом у соцмережі набирає обертів обговорення ймовірної крадіжки електрокабелю. Дехто обвинувачує автора посту Віктора Шишацького в брехні і наклепі. Він стверджує, що написав правду. Інші дописувачі або підтримують Шишацького, або дорікають йому тим, що не зателефонував у поліцію.
У зв’язку з цим, хотілося б на завершення поставити орлянам риторичне запитання:
— Народ, а ви на номер «102» теж через Фейсбук звертатися будете?