Сина екс–нардепа позбавили водійського посвідчення за п’яне водіння
Володимир Река заплатить штраф та рік не зможе керувати автомобілем.
Позаминулого тижня Київський районний суд Полтави виніс вирок у справі колишнього начальника Диканського відділу поліції Володимира Реки, який став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди.
Нагадаємо, 23 вересня сина народного депутата 8‑го скликання Андрія Реки звільнили з посади очільника Диканського відділення поліції. Причиною звільнення поліцейського стала дорожньо-транспортна пригода, яку він вчинив, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння.
Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, 21 вересня у Полтаві, на розі вулиць Маршала Бірюзова та Квітки Цісик, автомобіль «Ніссан» в’їхав у «Шевроле», що зупинився на світлофорі. Керував японським легковиком керівник Диканського відділення поліції Володимир Река. Виявилось, що поліцейський перебував у стані алкогольного сп’яніння. Огляд водія проводився того ж дня в Полтавському обласному нарко-диспансері.
Керівник Головного управління нацполіції Полтавської області Андрій Замахін 23 вересня підписав наказ про звільнення Володимира Реки.
Син нердепа керував Диканським відділенням поліції з листопада минулого року. До цього він очолював Семенівське ВП.
12 грудня в Київському районному суді Полтави відбулося засідання у справі поліцейського. У суд Володимир Река не з’явився. Його захисник Олександр Ковжога заявив клопотання про відкладення розгляду справи, у зв’язку з перебуванням Реки на лікарняному, але підтверджувальних документів не надав.
Суддя Володимир Шиян розглянув справу за відсутності поліцейського. Він пояснив, що справа до суду надійшла ще 26 вересня та неодноразово призначалася до розгляду, але слухання весь час відкладалося, у зв'язку з подачею Реки та його захисника клопотань. Тому суддя розцінив чергову неявку Реки в суд як зловживання процесуальними правами.
Тверезий і не винний
Під час судового засідання Олександр Ковжога надав копію висновку експерта, виданого поліклінічним відділенням Диканської лікарні планового лікування. Згідно з ним, того дня Володимир Река перебував за кермом тверезий та не мав ознак сп’яніння.
Також адвокат зсилався на заключення фахівця, де вказувалось, що в дорожній ситуації Володимир Река не мав технічної можливості шляхом екстреного гальмування уникнути зіткнення з автомобілем Chevrolet Aveo.
Служителі Феміди дослідили відеозапис із камери, що встановлена на перехресті вулиць Маршала Бірюзова та Квітки Цісик. На відео зафіксовано момент ДТП. Автомобіль Chevrolet Aveo зупиняється перед перехрестям на червоний сигнал світлофора. За ним на значній відстані рухається Nissan Leaf та врізається в Chevrolet, який в цей момент знаходиться без руху.
Відеозапис із нагрудної камери інспектора поліції зафіксував, що під час спілкування з інспекторами поліції у Володимира Реки прослідковувалися явні ознаки алкогольного сп'яніння. Саме тому йому запропонували пройти огляд на місці або в медзакладі. На відео зафіксовано, що поліцейський погоджується пройти огляд в Полтавському наркодиспансері.
Зважаючи на ці факти, суддя Володимир Шиян критично оцінив надану захисником Ковжогою копію висновку експерта, оскільки дослідження проводилось не за постановою суду, а за зверненням адвоката.
10 тисяч та рік без права керування
Суд вважає, що довідка з Диканської лікарні про тверезий стан Володимира Реки в момент ДТП повністю не відповідає обставинам справи. Час складення висновку в Диканці зазначений 12:55, а протокол про ДТП правоохоронці склали о 12:50 у Полтаві. Тому суд оцінив такий доказ критично — як спосіб уникнення Рекою адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення.
Суддя визнав винним Володимира Реку, призначив йому штраф (10 200 гривень) та позбавив права керування транспортними засобами на один рік.