Грошей на рекультивацію звалища немає

Грошей на рекультивацію звалища немає

Міський голова заявив, що загальна сума робіт становитиме майже 3 000 000 гривень.

Нагадаємо, що з 15 вересня минулого року міське комунальне підприємство «Водоканал» перестало вивозити побутові відходи на стихійне сміттєзвалище, яке знаходиться в Кобеляках по вулиці Покровській. Фактично комунальники виконали рішення депутатів міської ради. 6 вересня міські обранці проголосували за закриття полігону біля цегельного заводу і затвердили план його ліквідації. Планувалось провести рекультивацію звалища, а на його місці посадити дерева.

Днями депутати знову вирішували долю сміттєзвалища на Покровській. Точніше, підтримували рішення міського голови Олександра Копельця.

Він повідомив колегам, що для того, аби провести рекультивацію, потрібні мільйонні суми. Без залучення обласних чи державних коштів міська рада не зможе виконати ці роботи:

— Ми неодноразово зв’язувалися з проектними документаціями. Проект з рекультивації коштуватиме 400 000 гривень. Отримати співфінансування з екологічного фонду області, із облради і ОДА нам не вдасться. У екологічній службі області повідомили, що кошти виділяються на закриття полігонів для твердих побутових відходів. У нас же стихійне сміттєзвалище, де не витримані жодні екологічні норми.

Зі слів очільника міськради, якщо слідувати державним будівельним нормам, то все сміття потрібно вивезти від цегельного заводу, а це 20 000 кубометрів. Площадку застелити спеціальною плівкою, вартістю 5 доларів за квадратний метр, установити витяжні труби, а потім завезти назад побутові відходи. Лише на плівку потрібно витратити 75 000 доларів. Якби міськраді вдалося залучити додаткові кошти, то про такі заходи можна було б говорити, а без фінансової допомоги провести подібну рекультивацію власними силами не можливо.

— Тому, на мою думку, немає смислу замовляти проект, — сказав Копелець. — Треба найти підрядчиків, уже є три кандидатури, і заключати договір. Я пропоную упорядочити сміттєзвалище, вкрити нетовстим шаром ґрунту і залишити до кращих часів.

Депутат міськради Роман Матюхов нагадав, що згідно конституції, основною цінністю держави є життя і здоров’я громадян. Тому він наголосив, що необхідно віднайти кошти і привести в порядок сміттєзвалище, як міський голова й обіцяв у інформаційному бюлетені.

Крім того, є відповідне рішення суду про ліквідацію сміттєзвалища.

— Володимир Юрко в бюлетені озвучив, що на звалищі знаходиться охоронець, каже Матюхов. — При цьому туди продовжують вивозити сміття легковими причепами і вантажівками. Чому охоронець не контролює ситуацію на звалищі? За свої слова треба відповідати!

— Коли ми закрили сміттєзвалище у вересні, то жодна машина з «Водоканалу» не повезла туди сміття. Два місяці там був сторож. Та ми не в змозі охороняти всю територію міста. Ми інформуємо громадян, та в них є 24 години, аби вивезти туди сміття, — заявив Копелець. — Да, можливо, ми позачищаємо територію навесні. Є певні домовленості з Онуром (дорожня організація — авт.), може допоможе ГОК. Знайдемо трактори, які згорнуть усе. На звільненій землі посадимо дерева. Чи є здравий смисл платити 2,5 мільйона за рекультивацію і 400 000 на проектну документацію? Ні.

Роман Матюхов наголосив, що чим більше сміття пресуватимуть, тим більша небезпека його загорання. Тим більше, що не виконується рішення суду.

Міський голова анонсував, що після створення громади і збільшення бюджету до цього питання можна буде повернутися. І додав, що непогано було б, якби суд надавав кошти на рекультивацію.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
16 лютого, 10:40 | Кобеляки | Фінанси

Читайте також:
1. микола козак / 16 лютого, 10:53 Цитувати
Ту рекультивацію потрібно робити за рахунок Ісипа , Галушки і Письмака.Це ж вони зробили там смітник , А матюхов нехай сторожує , щоб ніхто туди не віз сміття , а то розійшовся не на шутку .
2. Poltava / 16 лютого, 12:55 Цитувати
Таке враження, що козачок то засланий. Мабуть десь сашко земельку дав, ну наприклад в районі Медведівки, або ще чимось купив.
3. КАМаз / 16 лютого, 13:58 Цитувати
Ненормативна лексика
А ви це тільки помітили, козачок це пахановий. Він тут жопу за нього рве не на шутку, мабуть після об’єднання пообіцяв пахан хлібне місце йому.
4. Ltava / 16 лютого, 16:17 Цитувати
3.КАМаз
«мабуть після об’єднання пообіцяв пахан хлібне місце йому.»


Кладовищенське !
5. микола козак / 16 лютого, 18:33 Цитувати
Я не буду вас всих трьох називати нехорошими словами , назвіть самі себе , щоб менше роботи було адміну.Але мені здається ,що ви разом з Ісипом чудили , а тепер викинуті і обіжені , всякими силами хочите щось собі урвати.Ото у вас така думка , що я засланий , судите по собі ?
6. Ltava / 16 лютого, 19:27 Цитувати
5.микола козак
« судите по собі »


"Судити" не "судити":)))))))))
7. Poltava / 16 лютого, 20:51 Цитувати


Змінено 17.02.2020, 07:11
8. Ltava / 17 лютого, 06:37 Цитувати
7.Poltava
« так це до бабки не ходи.»


Ти як мені чужі слова причепив ??????????
9. Poltava / 17 лютого, 07:07 Цитувати
8.Ltava
«Ти як мені чужі слова причепив ?????????? »

Ой, вибач, вони козачку адресовані
10. Poltava / 17 лютого, 07:12 Цитувати
5.микола козак
«Я не буду вас всих трьох називати нехорошими словами , назвіть самі себе , щоб менше роботи було адміну.Але мені здається ,що ви разом з Ісипом чудили , а тепер викинуті і обіжені , всякими силами хочите щось собі урвати.Ото у вас така думка , що я засланий , судите по собі ? »

Обіжений мабуть ти козачок, попка і язичок не болять? Ти за своє життя, верняк, нічого доброго не зробив, одне що навчався, інших поливати брудом і то не вдало. А те що ти сашка засланець, так це до бабки не ходи.
11. Ltava / 17 лютого, 17:38 Цитувати
9.Poltava
«Ой, вибач»

отож!!! Чуть невинна людина не постраждала :)))))))))))))) Тіпа Я :))))))))))

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.