Міськрада засекретилась
Кобеляцькі міські чиновники вчергове намагаються порушити Закон України «Про доступ до публічної інформації». Цього разу вони приховують дозвільні документи на вирубку дерев у парку імені Богдана Хмельницького.
Про те, що в Кобеляцькій міській раді, м’яко кажучи, довільно трактують українське законодавство, відомо давно. Не є виключенням і Закон України про доступ до публічної інформації, який гарантує громадянам цієї держави вільний доступ до відомостей щодо використання бюджетних грошей та інших соціально важливих моментів діяльності органів місцевого самоврядування.
Учергове в цьому упевнився і мешканець Сухинівки Артур Ковач. Чоловік вирішив дізнатися, чи є в міської ради дозвільні документи на випилювання дерев у парку імені Богдана Хмельницького. Як відомо, міський голова оголосив про те, що в цьому місці відпочинку кобелячан буде проведена грандіозна реконструкція. Поясненням жителям міста, що, як і за скільки реконструйовуватимуть, Копелець, звично для всіх, себе не обтяжував, а міським депутатам воно і не потрібно. Вони проголосують за все, не читаючи і в будь-якому разі.
Але мова тут не про це. А про дозвільні документи на видалення дерев. Депутатам і жителям міста Копелець розказав, що є рішення сесії і цього достатньо. У принципі, аби це було так, то міська влада вже б могла випиляти все, що росте в Кобеляках. Насправді все не зовсім так. От і Ковач вирішив пересвідчитися, чи є в міськради всі необхідні документи. Спочатку йому, як і всім іншим, відповіли:
— Усе є. Депутати проголосували.
Але така відповідь не задовольнила допитливого чоловіка. Розповідає Артур Ковач:
— Ще 6 лютого я в справах був у Кобеляках. Проходив повз парк Богдана Хмельницького. Почув, як там дзижчать бензопили. Підійшов до робітників і запитав, чи є ордер на видалення дерев. Мене відіслали в міську раду. Запитав там. Ніяких документів мені не показали. Між тим, є постанова Кабміну №1045. Вона регламентує процес видалення дерев і кущів у населених пунктах. Зокрема передбачена наявність наступних документів — заява про виділення, комісійне рішення про це, за участі екологів. На основі цього приймається рішення про видалення дерев. Воно теж має бути в наявності. Я проштудіював документи міської ради, розміщені на її офіційному сайті. Там є така собі Програма благоустрою міста кобеляки на 2020–23 роки. У тій програмі є пункт дев’ятий. У ньому чорним по білому написано «Реконструкція скверу ім. Б. Хмельницького» і далі «Видалення дерев, які віджили свій біологічний вік». А в парку випиляли все. Знову ж, є в Україні документ, який регламентує біологічний вік дерев. Чи все проведено із його дотриманням. Ці питання я мав намір задати міській владі. Їх, ці питання, по моїй заяві мали б задати і місцеві поліцейські. Та вони, вочевидь, цього не зроблять, кеби і сміливості не вистачить.
Щоб отримати копії дозвільних документів, Ковач звернувся до міської влади із запитом про надання публічної інформації. І отримав відповідь про те, що міській раді потрібно ще 20 днів для підготовки. Ковач коментує:
— Безумовно — це є відпискою і порушенням закону та моїх прав, як громадянина. Про це я вже повідомив Полтавську облдержадміністрацію. Думаю, майже впевнений, що цих документів у міській раді просто немає. Але відповідь від них я отримаю.
Також Ковач розповів, що 27 лютого Кобеляцький суд розгляне його заяву щодо бездіяльності поліції за фактом невідкритого кримінально провадження в справі незаконного видалення дерев у міському сквері.