Чергова битва за землю: цього разу — Сухинівська

Чергова битва за землю: цього разу — Сухинівська

Земля сільськогосподарського призначення, як відомо, є в Україні ледве не основним засобом виробництва. Адже аграрний бізнес являється високорентабельним. А із недавніх пір, після відміни Верховною Радою мораторію на продаж, земля стає ще й досить ліквідним товаром. Тому немає нічого дивного у тому, що навколо земельних питань постійно виникають різні конфлікти.

Черговий факт «битви за землю» мав місце 19 травня поряд із селом Сухинівка. Щоправда, на щастя, до фізичного протистояння справа не дійшла.

Сторонами конфлікту були кілька місцевих жителів та представники фірми «Форас-ленд». На місці події також перебували голова Сухинівської сільради Ігор Рябека, землевпорядник Василь Мирошнеченко та співробітники поліції.

Мав конфлікт і свою передісторію. Кілька днів тому на колишні луки колишнього місцевого колгоспу, якого давно не існує, заїхала потужна техніка. І сотні гектарів колишніх пасовищ, на яких селяни десятиліттями пасли корів та косили сіно, були передисковані. Працювала техніка, що належить підприємству «Придніпровська долина» із міста Кропивницького.

Цей факт викликав обурення серед кількох місцевих жителів. Зокрема, Станіслав Катричок викликав на місце події поліцію.

Станіслав пояснив:

— У них немає жодного документа, що дозволяє обробляти землю. Так, вони, тобто «Форас-ленд», виготовили проекти та інші документи. Але ж ще навіть не було сесії, на якій би депутати цю землю розподілили між місцевими жителями. А вони вже техніку загнали. Я обов’язково витребую в сільраді, які у них є договори із цим «форасом». А зараз нехай поліція установлює факт можливого самозахоплення комунальної землі.

Ігор Рябека, сільський голова, підтвердив, що сільська рада заключала договір із підприємством «Форас-ленд». Та наголосив:

— Так, вони дуже оперативно провели інвентаризацію земель колишнього колгоспу, виготовили проекти землеустрою, змінили категорії використання земель. Так, проходили зустрічі з місцевими жителями. Ми плануємо роздати по два гектари під особисте селянське господарство нашим односельцям. Але поки що земля комунальна, у неї немає приватних власників. Тож, чому її почали обробляти, я не розумію. Тут уже нехай поліція розбирається.

Поліцейські, які прибули у Сухинівку, від коментарів утрималися. Вони почали перевірку.

А ось представники «Форас-ленд» надіслали до редакції свій офіційний коментар:

«На початку грудня 2019 року до нашої організації звернувся голова Сухинівської сільської ради з клопотанням щодо розробки документації по інвентаризації земель сільськогосподарського призначення бувшого колективного сільськогосподарського підприємства. Нас даний проект зацікавив. В процесі розмови з головою, який повідомив, що він хоче винести на сесію клопотання жителів Сухинівської сільської ради про наділ їм землі по 2,00 га для ведення особистого селянського господарства (ОСГ), ми запропонували, що можемо розробити проект землеустрою щодо зміни цільового призначення, змінивши із земель запасу на землі ОСГ. Після чого розробити еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, змінивши категорію угідь із сіножатей, пасовищ на ріллю. В подальшому зробити поділ земельних ділянок по 2,00 га. Таким чином житель (Сухинівської СР) за рішенням сесії сільської ради отримає безоплатно у власність земельну ділянку 2,00 га для ведення ОСГ, не розробляючи будь-яких документацій із землеустрою, а лише звернувшись до Державного реєстру речового права та реєструючи за собою право власності на цю земельну ділянку.

Розорювання масивів відбувається згідно розробленого та затвердженого проекту землеустрою щодо еколого-економічного обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, яким передбачена технологія обробки ґрунту та сівозміни для поліпшення угідь.

Катричок Станіслав Миколайович звернувся до поліції тому, що він обурений, оскільки нещодавно написав коментар до відео, на який ми (організація) відреагували позовом до суду «Про посягання на честь, гідність й ділову репутацію», задля виключення всіх підозр щодо неправомірності дій підприємства. Вважаємо за потрібне передати цю справу на розгляд суду, а винний нехай буде покараний».

На місці події ніхто зі сторін конфлікту ніяких документів, що підтверджували б їх правоту, не демонстрував. Тому зараз важко робити однозначні висновки. Спробуємо отримати якісь документи. Тоді ситуація проясниться.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
21 травня, 17:56 | Кобеляки | Суспільство1. Ltava / 21 травня, 20:17 Цитувати
Ви №дивіться за руками" - проект Закону про подвійне громадянство поданий , іноземці возьмуть 2 паспорти і тю . тю земелька ))
2. orakul / 21 травня, 22:35 Цитувати
1.Ltava
« іноземці возьмуть 2 паспорти і тю . тю земелька )) »

Які ж вони іноземці? Вони тоді стануть щирими українцями. А за земельку вже писано переписано. І не хто інший, як наші свідомі привєтствували продаж землі. Особливо вумні переконовували себе і нарід в тім, що все вірно, треба кожному українцю, будь він з пейсами чи з оселедцем, дати забрану в них «комуняками» землю. Ну от і дадуть. А ти чого так переживаєш? Ти ж знаєш, що все йде згідно плану. Ось Василишин в кінці кіна каже, що кожному переселенцю дадуть по 2 га. Їм в падестинах такого й не снилось. Так що будуть кричати СУГС гучніше Славка з Селеною.
3. микола козак / 22 травня, 08:27 Цитувати
Те , що буде , ще побачимо , а в даному випадку голова сільради просто забув прочитати земельний кодекс і можливо забув не в інтересах Сухинян.От тільки вражає , що вийшли боротись за землю тільки кілька чоловік , а не все село.Ну а розслідувати цю аферу , судячи з відео , ніхто не буде, Чомусь там немає нікого з держкадастру., видно зайняті другими справами.
4. orakul / 22 травня, 09:39 Цитувати
А що, пришелепки. Думают що то їх земля. Вони бачте тут жили та ще й корів пасли. Сарочка красава: - а покажіть документ.... так ви тут жили й податки не платили..... Ну сказано ж «Ни одно орудие, сделанное против тебя, не будет успешно; и всякий язык, который будет состязаться с тобою на суде, ты обвинишь». Ось сухинянам ще нарахують до сплати за прожиті задаром роки. В перспектмві це всіх очікує. СУГС!
«Никто не устоит против вас: Господь, Бог ваш, наведет страх и трепет пред вами на всякую землю, на которую вы ступите, как Он говорил вам» (Второзак 11:25 )
5. Slavko / 23 травня, 11:05 Цитувати
3.микола козак
«голова сільради просто забув прочитати земельний кодекс і можливо забув не в інтересах Сухинян.От тільки вражає , що вийшли боротись за землю тільки кілька чоловік , а не все село»

100 тисяч на лапу ціна питання. Поняли. А де те село ? Фермерів вона нагнула - мовчать, за інших - і мови нема. Там землю вже й сіяли, а деяким навіть і не снилося, шо його завтрішню землю сіє якась там Оксана... Вона так серйозно налаштована, що може й договори без них підписати і документи на земельку отримати. А вони все надіються на голову сільради, що не продасть їх... Дарма.
6. микола козак / 23 травня, 12:51 Цитувати
5.Slavko
«100 тисяч на лапу ціна питання.»

А що ж поліція , чи це не їх компетенція?А що земельний кадастр , вони ж повинні слідкувати , незнаю , раніше там була інспекція ? Село у вас якесь дикувате , а земля та дивним чином переведена в орну , також мабіть за взятки
7. orakul / 23 травня, 13:03 Цитувати
5.Slavko
«Вона так серйозно налаштована, що може й договори без них підписати і документи на земельку отримати»

Вона знає, впевнена, що їй все дозволено тими на кого вона працює. Її посвятили в таїнства дєла. Держава кінчилась на майдані. Все Крапка. Тепер її будуть деребанить поки не здохне.
8. orakul / 23 травня, 13:29 Цитувати
Чудний цей Славко. Які договори? Договір вже давно підписаний і написаний у писанні. « И народ твой весь будет праведный, на веки наследует землю, - отрасль насаждения моего, дело рук Моих, к прославлению Моему.» (Исаия 60:21)
І символізм назви цього ПП підтверджує, що це так і буде. Довідка із Вікі "Форас (Foras) — тридцать первый дух, ... Он обучает искусству логики и этики во всех их разделах. По желанию, он может сделать человека невидимым, даровать ему долгую жизнь и красноречие. Он открывает местонахождение сокровищ и возвращает утерянные вещи. Он правит более чем 29 легионами духов."
От він і поверне землю власнику якому вона належить. Ну все ж просто.
Для детальнішго розуміння треба проштудирувати "Книгу Черной магии и Договоров" Уэйта Артура Эдварда. Ото там всі договори а не в сільраді. І якщо в 2014 році душу Сатані продали, то і всі договори вже автоматом рахуються укладеними. Але для пришелепків які з великими потугами множать 6х7 зрозуміти це просто непідйомно. Шода країну, але виходу нема. У Кобеляках зареєстрована філія отого Фораса по Касяна 15/25. Хто зна що там знаходиться, часом не сама РДА?
9. Slavko / 23 травня, 17:17 Цитувати
6.микола козак
«А що ж поліція , чи це не їх компетенція?»

Пан слідчий Чернявський, схоже зовсім не компетентний, бо наступної ночі вони знову землю орали. Просто Володя із Гупалівки щось йому нашептав тоді.
10. Седой / 23 травня, 19:58 Цитувати
6х7 межлу 40 и 44, где-то так
11. orakul / вчора, 08:35 Цитувати
10.Седой
«6х7 межлу 40 и 44, где-то так »

Та да, но даже этому не верят. Два дизлайка кто-то же поставил. Славко и Селена или еще есть такие?
12. Седой / вчора, 10:34 Цитувати
третий дизлайк и я расстроюсь надолго :))))))))))))))))))
13. Rozumaka Igor / вчора, 15:52 Цитувати
9.Slavko
«Просто Володя із Гупалівки щось йому нашептав тоді.»
Ні ненашептав а дав повну сумку украінських грошей
14. Rozumaka Igor / вчора, 15:54 Цитувати
8.orakul
«Чудний цей Славко»

Читаю цієі особи кементарі і постійно сміюся з того що він пише.
15. Rozumaka Igor / вчора, 15:57 Цитувати
Оркул оркул та ти вже там я читав сперечався із жіночкою про біблію ти іі незнаєш а все з неі пишеш тай посилання в тебе завжди з кацапии.
16. orakul / вчора, 16:53 Цитувати
14.Rozumaka Igor
«постійно сміюся з того що він пише.»

Як заперчити нічим, то хоч посмійся. Інколи це помагає.
17. orakul / вчора, 16:58 Цитувати
15.Rozumaka Igor
«про біблію ти іі незнаєш а все з неі пишеш тай посилання в тебе завжди з кацапии. »

А ти Біблію знаєш? Якщо знаєш, то чого мовчиш? Просвітив би й нас. А посилання в мене не "з кацапии" а на видатних людей різних національностей і з різних країн. Якщо на Україні таких людей малувато, та і майже всі вони стали такими дякуючи СРСР, то в тім не моя вина. Новітня Україна «народжуватиме» виключно пришелепків, це вже ми бачимо. Та й не довго їй "народжувати" лишилось. Про це вже відкрито говорять по укроящику.

Змінено 24.05.2020, 17:01
18. Selena2017 / вчора, 20:54 Цитувати
14.Rozumaka Igor
«постійно сміюся з того що він пише.»


Хіба можна сміятися з особи , яка всіма силами намагається довести, що вона НЕПРИШЕЛЕПОК? Нелоха вже маємо, витворюється ще й Непришелепок кобеляцького розливу ,який панічно боїться , щоб не повторився Майдан , бо йому не до шмиги , коли неможливо стане пхати все з кацапщини.

Змінено 24.05.2020, 20:58
19. микола козак / сьогодні, 09:45 Цитувати
18.Selena2017
«щоб не повторився Майдан , бо йому не до шмиги , коли неможливо стане пхати все з кацапщини.»

Саме через майдан ми там де опинились.Порошенко там щось організовує , то давай туди , будете мутити суспільство.А пришелепків багато , то це факт.от тільки кілька чоловік вийшло захищпати справедливість , решта і досі не втямлять , що вони нікому не потрібні , так , як і ти з майданом.
20. investniania / сьогодні, 14:40 Цитувати
Посилання на www.facebook.com

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.