Облрада підтримала лише екологічні ініціативи нехворощан

Облрада підтримала лише екологічні ініціативи нехворощан

Проекти кобелячан, малоперещепинців і новосанжарців цього року не отримають співфінансування з обласного бюджету.

11 червня працівники Полтавської обласної ради повідомили, що відповідальна комісія визначила цьогорічних переможців конкурсу екологічних громадських ініціатив області.

Згідно з рекомендаціями попереднього засідання робочої групи, усі громади, які очолили рейтинг конкурсу, доопрацювали подані проекти, що дозволить їм отримати співфінансування з екологічного фонду області. На підсумковому засіданні було затверджено сформований рейтинг проектів і визначено 50 переможців. Серед них — громадські ініціативи, спрямовані на облаштування екостежин, зон відпочинку, очищення річок, впорядкування зелених зон, придбання устаткування для збирання твердих побутових відходів, проведення екофестивалів, освітніх заходів, створення громадського екопатруля, будівництво шкільних теплиць тощо. Загальна сума співфінансування з обласного бюджету, згідно з обласною програмою «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019-2021 роки», становитиме 2 мільйони гривень. Із переліком проектів-переможців можна ознайомитися на офіційному веб-сайті обласної ради за посиланням: https://oblrada-pl.gov.ua/kon/peremog.pdf або на онлайн платформі Smart Region Полтавської області за посиланням https://smartregion.pl.ua/storage/documents/66/l1uhSm4zbwPyNxuzERmMUEWWsbIrTyDebUCPYBLk.pdf

 

Три проекти — три переможці

Нагадаємо, що цього року Полтавська обласна рада вдруге проводить конкурс екологічних громадських ініціатив. Його метою є підвищення екологічної культури населення, вирішення локальних екологічних проблем.

Усього конкурсанти подали 89 заявок на участь на загальну суму 7,8 мільйона гривень. Голосування за проекти тривало до 2 червня. Планування і реалізація проектів відбуватиметься до 31 грудня.

Фінансування ініціатив здійснюватиметься з обласного та місцевих бюджетів, 50 на 50 відсотків. Загальна вартість проектів-переможців складає 4,4 мільйона гривень, майже половину (2 мільйони) оплатить область, решту — місцеві чи інші бюджети.

За правилами конкурсу, рейтинг визначали за кількістю голосів не напряму. Робоча група виставляла бали з використанням вагового коефіцієнта, який вираховувався як відношення кількості населення села чи міста, де планують реалізувати ініціативу, до загальної кількості людей в області. Для кінцевого підрахунку з отриманого числа брали квадратний корінь.

Організатори пояснювали такий крок бажанням збільшити шанси маленьких населених пунктів на перемогу. У результаті, серед переможців немає жодного проекту, поданого жителями Кременчука чи Полтави.
У 2020-му жителі Кобеляцького району подали дві екологічні ініціативи, а Новосанжарського — п’ять. Переможцями визнані лише проекти від жителів Нехворощанської ОТГ.

31-ше місце в рейтингу переможців посів проект «Екоклас під відкритим небом», який подала Надія Шерстюк. Автор ініціативи планує майже за 99 960 гривень облаштувати зелений екоклас на території Нехворощанської школи. У описі до проекту вказано, що зона матиме естетично оформлений ландшафт, впорядковану територію, яку створять діти і дорослі. У серпні-вересні буде створена творча група, проведений конкурс на кращий ескіз дерев’яної альтанки, закуплені матеріали для виготовлення альтанки, столів, проведена акція «Подаруй школі саджанець» та висаджені рослини навколо екокласу.

На 38-ій сходинці знаходиться ініціатива жительки Маячки Надії Романенко, яка виступає за облаштування зони відпочинку в сільському парку. Оскільки в населеному пункті відсутнє комфортне місце для культурного дозвілля та відпочинку, така зона вкрай необхідна. Місцем облаштування зеленої зони автор обрала центр села, так як в цьому місці в 2019 році було закладено клумби (висаджено 200 кущів троянд та інших квітів), спиляні сухі й аварійні дерева. Тут висадять зелені насадження (15 декоративних хвойних рослин, 260 вічнозелених листяних рослин), установлять альтанку, зроблять освітлення, поставлять 4 садові лавочки, викладуть підхід до місця відпочинку тротуарною плиткою. Загальна вартість проекту — 100000 гривень.

43-тю позицію рейтингу посів проект Ірини Шелемби під назвою «Перетворимо сміття на гроші». Згідно задуму, за  73950 гривень буде придбаний прес для побутових відходів. Комунальники мають налагодити систему відсортування окремих елементів побутових відходів із подальшим пресуванням для безпечного транспортування до міських пунктів прийому вторсировини (ПЕТ, пластик, макулатура). Отримані від реалізації вторсировини кошти спрямують на благоустрій та озеленення села.

Не потрапили до списку ТОП-50 проект «Створення критих майданчиків для роздільного збору твердих побутових відходів на території Комендантівської сільської ради» (58 місце), «Вчимося жити в стилі Sorting&Composting  Малоперещепинської сільської ради» (75 місце), «Озеленення парку імені Богдана Хмельницького Кобеляцької міської ради» (81 місце), «Ecolab «ZERO WASTE, KIDS». Компостування органічних відходів їдалень навчальних закладів у Новосанжарській об’єднаній територіальній громаді» (82 місце).


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
20 червня 2020, 16:21 | Нові Cанжари | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.