Про хитрощі фермерування
Пропонуємо вашій увазі розповідь про проблеми в спілкуванні з «вільними хліборобами», які на свій розсуд «тлумачать» чинне законодавство нашої держави в земельній сфері.
У 2019 році підприємство СТОВ «Говтва» (бувша АФ «Аршиця») уклало договори оренди земельних ділянок з новими пайовиками села Шевченки та встановили межі земельних ділянок, відповідно до даних Національної кадастрової системи, у якій зареєстровані ці ділянки. Практичну роботу, відповідно до «Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)», виконувала ліцензована землевпорядна організація, яка має сертифіковане в установленому порядку обладнання. Такий порядок стосується як крупних агрохолдингів, так і фермерів та власників‑одноосібників.
Результат такого встановлення меж, чомусь, не задовільнив Федора Зайця, тому восени 2019 року, без будь-яких попереджень, він передискував посіви озимої пшениці СТОВ «Говтва», а весною 2020-го посіяв на цій ділянці кукурудзу. Представники підприємства спілкувалися з фермером Зайцем восени 2019 року та після збору пшениці 2020-го з попередженням про повторне встановлення меж.
Партнерське вирішення в таких ситуаціях ускладнюється тим, що земельні ділянки, які обробляються фермерами, як правило, не зареєстровані в Національній кадастровій системі, та використовуються без укладення договорів оренди та без сплати відповідних податків до бюджетів.
До речі, компанія «Кернел» здійснює виробничу діяльність виключно в рамках чинного законодавства України, у т. ч. в сфері трудових відносин, повністю сплачує встановлені Державою податки, приймає участь у суспільному житті громад та пропонує пайовикам найвищий відсоток орендної плати, з виплатою мотивації за підписання договорів оренди.