Чергове перекриття дороги: Чкалове залишається без газопостачання
Жителі невеликого села, що входить до складу Підгорянської сільської ради, знову вийшли на протест. Близько години вони блокували рух транспорту на автодорозі Н-31. У такий спосіб чкаловці намагалися привернути увагу посадовців до проблеми, що виникла в їхньому населеному пункті.
Нагадаємо, що на території Підгорянської сільради триває будівництво нової дороги Н-31 Дніпро — Решетилівка. Майбутній автошлях перетинає газогін, що прокладений до Чкалового. Кілька місяців тому працівники турецької шляхобудівельної організації «Онур» розрили коридор під майбутню дорогу. Їм на шляху трапився і чкаловський газогін, що являє собою звичайну поліетиленову трубу. «Онурці» розрили газогін, підперли його трьома металевими стовпцями, труба залишилася висіти в повітрі на висоті близько 8 метрів.
У такому стані газогін залишався тривалий час. 13 липня працівники Кобеляцького відділення «Полтавагаз» припинили газопостачання, мотивуючи це тим, що поліетиленова труба, якою постійно транспортувався газ, фактично висіла в повітрі. У будь-який момент на газогоні могла статися аварія, що призвела б до непоправних наслідків.
«Газовики» стверджували, що «онурівці» знали, де проходить газогін на Чкалове. Його домовилися перенести. Та доки буде виготовлятися проект і триватиме підключення нової труби, «онурівці» не повинні були чіпати існуючий газопровід.
Уперше мешканці Чкалового перекрили дорогу 15 липня. До них приїхали працівники «Онуру» і «Полтавагазу». «Онурівці» попрохали дати їм добу на вирішення проблеми.
Наступного дня відбулось чергове зібрання. Представники турецької компанії розповіли, що зустрілися з обласним керівництвом «Полтавагазу» і дійшли спільної згоди стосовно газопроводу. Для того, аби уберегти трубу від зовнішніх подразників та запобігти аварійній ситуації, буде зварений металевий футляр, куди її й помістять. Конструкцію в повітрі утримуватимуть металеві опори. На виготовлення футляра і тестування газопроводу знадобиться близько тижня.
Почекайте до вівторка
Станом на 21 серпня газопостачання не відновили. І чкаловці знову перекрили дорогу неподалік «кременчуцького» мосту. Автомобілі почали об’їжджати протестувальників через Підгору. Тоді частина чкаловців перекрила і той шлях. Попротестувавши близько години, вони врешті розійшлися.
Заступник голови Кобеляцької райдержадміністрації Юрій Кропивка, який приїхав до протестувальників, повідомив, що Служба автодоріг замовила проект на тимчасовий газогін. Документація вже виготовлена. У вівторок проект представлять полтавським «газовикам». Якщо ті погодять документацію, то невдовзі газ у Чкалове пустять.
Стосовно причин виникнення ситуації з відключенням газу, заступник голови РДА сказав, що в той час, коли працівники Служби автодоріг замовляли проект з реконструкції автодороги Дніпро — Решетилівка, «газовики» не вказали газогін на Чкалове.
Також Юрій Кропивка додав, що всі необхідні роботи для відновлення газопостачання Служба автодоріг уже виконала. А «газовики» гальмують цей процес, постійно ставлячи нові вимоги.
Із відкритих джерел редакції стало відомо, що 18 серпня Служба автомобільних доріг у Полтавській області замовила в столичного товариства «УКРНДІІНЖПРОЕКТ» проект із реконструкції газорозподільного газопроводу до села Чкалове на ділянці переходу через автомобільну дорогу загального користування Н-31. Вартість виготовлення проектно-кошторисної документації склала 228 546 гривень. Джерело фінансування — державний бюджет.
У прес-службі АТ «Полтавагаз» кореспонденти тижневика розповіли, що конкретної інформації про дату погодження проекту вони не можуть озвучити. Їм відомо, що триває процес розробки, узгодження та проведення технічної експертизи проектної документації тимчасового газопроводу. Після будівництва тимчасового газогону і введення його в експлуатацію приймальною комісією, газопостачання відновиться.
Та в прес-службі наголосили, що наразі погоджуватиметься проект на будівництво тимчасового газогону. Термін його експлуатації становитиме шість місяців. Паралельно обласна служба автодоріг має забезпечити проектування і будівництво нового постійного газогону на Чкалове, в обхід автодорозі Н-31.
Закопчені будинки і консервація на дровах
Мешканці Чкалового занепокоєні тим, що працівники РДА, які виступають посередниками, щотижня відкладають відновлення газопостачання. Тим часом людям довелося переобладнати свої газові плити і підключити до них балони з пропаном.
— Фактично в кожного з нас сучасна плита. Форсунки в них розраховані на природній газ. Тому конфорки не стільки горять, як коптять. Уже чорні від куряви стелі й стіни в будинках. Теж саме і з посудом, на якому готуємо їсти. «Онурівці» виділили кожному домогосподарству, яке користується природнім газом, по 500 гривень. Та ці кошти вже закінчилися. Дехто обладнав дров’яні плити на вулицях, аби закривати консервацію на зиму. Та й літо закінчується, дітям невдовзі йти в школу, — відзначають жителі населеного пункту.
Крім того, чкаловці говорять, що «газовики» розносять їм повідомлення про сплату за щомісячний розподіл газу і технічне обслуговування газових приладів. Паралельно відключили домогосподарства від центральної мережі, аргументуючи це тим, що абоненти мають сплатити за вказані в повідомленнях послуги.
Додати коментар