Від дробарки до вогню

Від дробарки до вогню
У Кобеляках почав реалізовуватись новий проект, завдяки якому вулиці мають стати чистішими, а діти будуть у теплі.

Розправа з гіллям

Якщо ви помітите на вулицях міста трактор з рожевим приладдям ззаду, яке «з’їдатиме» гілки з дерев — не дивуйтеся, це дробарка. Дробильну машину придбано міською владою у минулому році за 42 тисячі гривень з держбюджету. А механік сервісної служби Василь Клименко (на фото) зміг майстерно приладнати її до трактора. Нині дробарка готова боротися з органічним сміттям.
Раніше листя та гілки дерев вивозилися на сміттєзвалище, а зараз з’явилася можливість переробляти цей матеріал та використовувати з користю. Однак є одне обмеження — діаметр деревини, яку перероблятиме дробарка, не повинен бути більше шістнадцяти сантиметрів.
Голова Кобеляцької міської ради Олександр Ісип та директор комунального підприємства «Міська сервісна служба» Володимир Слісаренко продемонстрували велику кількість деревини, яка першою потрапить у дробарку. Нею виявились гілки дерев, спиляних по одній з кобеляцьких вулиць.
У час, коли автор статті робила знімки куп гілля, несподівано якась бабуся почала галасувати:
— Фотографіруйте, що вони наробили! Зачем ви дерева пиляєте?! Це ж ми їх садили!
Оскільки запитання  адресувалося міському голові, Олександр Михайлович намагався роз’яснити, що садити дерева громадянка має право на своїй ділянці, а не за її межами… Однак жінка ніби й не чула і продовжувала сперечатись.
Раніше ми неодноразово писали про невдоволення деяких жителів Кобеляк відносно спилювання старих дерев, що заважають вільно пересуватися по вулицях міста і не мають естетичного вигляду. Звичайно, людям шкода дерев, які зростали поряд з ними, однак така позиція може призвести до перетворення міста у справжні хащі. Хотілося б запитати: хтось споживає вишні, які зріють на деревах біля дороги і покриваються товстелезним шаром пилу? Чи є бажаючі ходити по плодам шовковиці, які лежать влітку на тротуарі? Чи отримує хтось задоволення, коли йде по вулиці і ухиляється від гілок дерев, що так і норовлять потрапити в око? Здавалось, відповіді на всі питання повинні бути заперечні. Але де ж тоді беруться невдоволені?
А втім, повернемось до дробарки, завдяки якій спиляне гілля вже не буде заважати, а приноситиме лише користь.

Тирса для дітей
Відтепер у дитячому садочку № 2 опалення (частково) та літній підігрів води буде виконуватися завдяки тирсі, отриманій із гілок дерев.
На думку Олександра Ісипа, є кілька причин, чому в дитячому садку, поряд з газовим, будуть використовувати альтернативне паливо. Серед іншого,  він наголосив, що газом користуються лише в холодну пору року, а влітку колектив садка та діти не мають можливості використовувати теплу воду. Звичайно, нагрівати її можна завдяки електроенергії, однак вона теж недешева. А коли у садку № 2 система обігріву вийшла з ладу, було остаточно вирішено використовувати перероблену деревину. Саме тут дробарка і стане в пригоді. З її допомогою листя, гілля зникатиме з наших вулиць та перетворюватиметься на паливо.
Крім цього, користь з машини матимемо і ми. Раніше кобелячанам доводилось спалювати обпиляні у дворах залишки з кущів та дерев, а тепер їх можна виносити до контейнерів і дробарка з ними «розбереться». Проте від «Міської сервісної служби» є прохання: розпилювати деревину на шматки довжиною менше метру, а не тягти ціле дерево.
Якщо ми будемо з розумінням ставитись до роботи комунальників, обережно складаючи розпиляне гілля біля контейнерів, то наші вулиці та оселі завжди будуть чистими. Поступово для жителів міста створюються всі умови для того, щоб Кобеляки стали охайними і красивими.

Автор: Любов ОНИЩЕНКО, «ЕХО з регіону»
12 березня 2010, 12:55 | Кобеляки |

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.