Старости в Білицькій громаді з’являться вже в січні
Про формування владної структури в новоствореній громаді, редакції розповів Ігор Федь, заступник білицького селищного голови.
Як відомо, законодавство передбачає в об’єднаних територіальних громадах наявність інституту старост. Ці посадовці в обов’язковому порядку стануть членами виконавчого комітету, виконуватимуть певний перелік надання владних послуг безпосередньо в населених пунктах громади. Але фінансові питання не належатимуть до їх компетенції, тобто бюджетними грішми старости розпоряджатися права не мають.
Білицька громада була створена уже в адміністративному порядку. Тому старост на її території ще не було. Про те, скільки їх буде і коли нові посадовці приступлять до виконання своїх обов’язків, редакції розповів заступник білицького селищного голови Ігор Федь.
Ігор Миколайович повідомив:
— Ми плануємо, щоб наші старости були такими собі «універсальними солдатами». Виконання лише функцій збору документів та видачі деяких довідок старостою — це замалий обсяг роботи, як на думку керівництва громади і депутатів. Староста має ще й роботу землевпорядника знати. Вивчаємо законодавство на предмет можливості наділити старост правом виконувати певні нотаріальні дії. Мета проста і зрозуміла — люди мають отримати максимум послуг від місцевої влади, не виїжджаючи за межі свого населеного пункту. Думаю, що це буде нормально і правильно. Оскільки потрібно ще багато чого вивчити, зрозуміти і зробити, згідно із вимогами законодавства, то дуже швидко старост ми не призначимо. Швидше за все, це станеться вже у січні наступного року.
Старости будуть працювати в Бутенках, Дрижиній Греблі, Марківці, Червоних Квітах, Чорбівці, Жуках. У другому за величиною населеному пункті громади, а це — Бутенки, у штаті старостату будуть й інші працівники, зокрема завідуючий військово‑паспортним столом. У всіх інших — лише один староста.
Нагадаємо, що згідно із чинним законодавством, кандидатури майбутніх старост пропонує голова громади із затвердженням їх депутатами.
Додати коментар