Поліцейські виявили в Бутенках справжнє «гніздо» корупції
Наприкінці року браві правоохоронці нарешті розпочали нещадно боротися з корупціонерами. Під їх приціл потрапили депутати-корупціонери. Таких у колишньому Кобеляцькому районі — кілька сотень.
Автор статті, напевне, як і більшість українців, наївно думав, що вітчизняні корупціонери живуть у Києві, Дніпрі, Полтаві, займають посади, по меншій мірі, в облдержадміністраціях чи обласних радах, їздять на «Бентлі» чи «Мерседесах», носять костюми від Бріоні та золоті годинники.
Але виявляється, усе не так просто. І українські корупціонери непомітно переселилися в села, одягли куфайки, влаштувалися на роботу фельдшерами чи листоношами, пересіли на «Ланоси» або й на велосипеди. Одним словом — добре замаскувалися. Але наприкінці минулого року «орли Авакова» продемонстрували, що недаремно отримують зарплату із бюджету, і розпочали справжнє полювання на замаскованих корупціонерів. По ідеї, після їх блискучої спецоперації і виявлення тисяч, якщо не десятків тисяч затятих порушників закону, Україна заживе, адже в ній тепер і корупції не буде, і бюджет поліцейські накладеними штрафами наповнять. А тепер — розшифруємо…
Ще до настання нового 2021 року до редакції зателефонував Павло Гунжель, депутат Білицької громади. Павло Олександрович повідомив, що практично всі його колишні колеги-депутати по Бутенківській громаді днями мали неприємні розмови із правоохоронцями.
Гунжель конкретизував:
— Усі депутати, які склали повноваження, мали подати електронні декларації. Майже ніхто цього не зробив. І тепер до них дзвонять або приїжджають поліцейські і пробують складати протоколи про корупцію. Наскільки мені відомо, приїжджали до всіх, окрім мене і ще одного депутата.
Пізніше про аналогічну проблему редакцію повідомив і колишній депутат Кобеляцької міськради, який не уповноважував називати його прізвище. Факт звернення поліцейських до екс-депутатів підтвердив Ігор Федь, який був заступником бутенківського сільського голови, а зараз працює на тій же посаді в Біликах.
Він сказав:
— Я декларацію подав. Я взагалі роблю це постійно, не дивлячись на перенесення термінів подачі е-декларацій. Але ж більшість сільських депутатів про вимогу подати декларації після складення повноважень елементарно не знали. Як колишній правоохоронець, мушу визнати, що в законі ця вимога виписана не зовсім зрозуміло.
І що ж ми тепер маємо? У колишньому Кобеляцькому районі майже п’ятсот колишніх депутатів. Можна не сумніватися, що більшість із них декларацій не подали.
Редакції відомо, що подав Ігор Федь, подав екс-депутат міськради Сергій Галушко. Але ж, перший — колишній поліцейський, який зараз на постійній основі працює в органі місцевого самоврядування, другий — екс-секретар міськради, діючий юрист.
А не подали – вчителі, фельдшери, трактористи, дрібні фермери, підприємці, пенсіонери. І тепер усім цим людям загрожує покарання у вигляді штрафу в 850 гривень. А ще — занесення в реєстр корупціонерів.
Отака в Україні боротьба з корупцією. У Китаї, напевне, менше корупціонерів виявляють. Добре, що в нас хоч не розстрілюють.
А взагалі, усе це дійство виглядало б смішно, аби не було так сумно. А єдина надія – на суддів. Не уявляю, хто із них по такому поліцейському протоколу накладе штраф. Хоча… «Орли Авакова» ж можуть. Гральний бізнес вони вже прикрили, несанкціоновану наркоторгівлю — теж, тепер і до корупціонерів руки дійшли.