Суд постановив заблокувати в Україні 426 сайтів – поліція засуджує це рішення

Суд постановив заблокувати в Україні 426 сайтів – поліція засуджує це рішення

Голосіївський районний суд постановив заблокувати в Україні 426 сайтів, серед яких, зокрема, російські та українські засоби масової інформації.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Суд наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів інтернету при використанні 426 сайтів. Серед них: From-ua, російський РБК, Novostiua.org, "Захід медіа", Infopressa, LiveJournal, сервіс Telegram-статистики TGStat, а також GitHub Gist, Cryptowiki та інші.

Рішення прийнято за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 Кримінального кодексу України. У ній йдеться про шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від трьох до восьми років.

У список на блокування потрапили ряд відомих українських та російських сайтів, в тому числі:

  • блог-платформа Livejournal («Живой журнал»),
  • російське інформагентство РБК,
  • видання «20 хвилин Вінниця», «Infopressa», «Компромат.ру», «Банкі.ру», «Аргументи тижня»,
  • сервіс статистики Telegram-каналів tgstat.ru,
  • хостинг для розробників GitHub.

 

Ввечері 25 лютого на сайті Нацполіції було оприлюднене пояснення того, що відбулося.

Так, у грудні 2020 року слідчі Голосіївського управління поліції за заявою чоловіка, як це передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 Кримінального кодексу України. Про це повідомили на сайті Нацполіції України.

При цьому з будь-якими клопотаннями до суду у вказаному провадженні слідчі та прокурори не зверталися. Тож ухвала Голосіївського районного суду щодо арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають в інтернет-користувачів при використанні низки вебресурсів, слідчим суддею винесена без участі поліції та прокуратури. На цей час тільки встановлено, що з відповідним клопотанням до суду звернувся заявник у кримінальному провадженні.

Національна поліція України та прокуратура категорично не підтримують рішення суду щодо блокування роботи низки інтернет-ресурсів. Таким чином, процесуальним прокурором буде прийняте рішення щодо закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину. Окрім того, вирішується питання щодо зняття арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів інтернету при використанні вказаних в ухвалі вебресурсів.


Автор: Ігор Бабаєв
26 лютого 2021, 10:37 | Полтавщина | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.