Винуватець аварії на «лелюхівському» мосту отримав 2 роки умовно
До 6 травня він може оскаржити вирок у апеляційному суді.
30 вересня минулого року на автодорозі Полтава — Олександрія у Лелюхівці сталася дорожньо-транспортна пригода за участю пікапа і вантажівки. Відеореєстратор у одному з автомобілів зафіксував момент аварії. Через міст у напрямку Нових Санжар проїжджав легковий пікап, завантажений зерном. Йому «в лоб» виїхала вантажівка. Водій пікапа звернув уліво, але зіткнення уникнути не вдалося.
Очевидці події розповіли, що, крім водія, у пікапі знаходився пасажир. Його забрала швидка допомога, оскільки він жалівся на біль у лопатці.
6 квітня суддя Новосанжарського районного суду Тетяна Стрельченко винесла вирок у цій справі. Як виявилося, за кермом вантажівки перебував громадянин Вірменії, який на момент аварії працював у будівельній організації «ДОР «Лідер». Його обвинувачували у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 286 КК України «Порушення Правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами» — караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років або без такого.
Провину визнав, у скоєному кається, докази не оспорює
У матеріалах справи вказано, що 30 вересня, близько 10:30, підсудний, керуючи автомобілем марки ВАРЗ, перед «лелюхівським» мостом змінив напрямок руху ліворуч, виїхав на зустрічну смугу, де допустив зіткнення з автомобілем марки ІЖ. Пікапом керував чоловік 1987 року народження.
У результаті, дорожньо-транспортної пригоди, у пасажира пікапа виявлені тілесні ушкодження у вигляді правостороннього пневмогідротораксису, множинних переломів 2-10 ребер справа.
У суді водій вантажівки свою провину визнав повністю, у скоєному кається, докази не оспорює.
Потерпілий у судовому засіданні підтвердив факт отримання ним тілесних ушкоджень у результаті ДТП, яка сталася 30 вересня. Вказав про відсутність матеріальних та моральних вимог до останнього. Просив призначити покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
У результаті служителі Феміди визнали підсудного винним у вчиненні кримінального правопорушення.
На підставі статті 75 КК України, його звільнили від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки.
Відповідно до статті 76 КК України, на нього поклали наступні обов`язки:
- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;
- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу не обирати.
Судові витрати в справі 2942 гривні, вартість проведення судово-транспортно-трасологічної та двох судово-автотехнічних експертиз, стягнути із засудженого на користь держави.
Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Додати коментар