Лебединську школу «понизять» до початкової
Якщо відповідне рішення затвердить сесія Кобеляцької міської ради.
25 травня відбулося засідання виконавчого комітету міськради. На ньому обговорили питання щодо реорганізації закладів загальної середньої освіти, які працюють на території Кобеляцької громади.
Зі слів начальника відділу освіти Наталії Коваль, щороку демографічна ситуація погіршується. Наразі в громаді функціонують 16 шкіл та 3 філії (Красненська, Ліщинівська, Золотарівська). Загалом у них навчаються 2657 дітей. Три заклади мають наповнюваність до 50 учнів (Вільховатська, Красненська, Ліщинівська ЗОШ), а п’ять — до 40 школярів (Бродщинська — 34, Кананська — 29, Лебединська — 26, Перегонівська — 5, Золотарівська — 6).
Наталія Мефодіївна запропонувала присутнім створити робочу групу, аби розглянути можливу оптимізацію мережі:
— Звичайно, що рішення прийматиме комісія, а потім — сесія. Кожен рік ми маємо великий супротив батьків і частини депутатів стосовно реорганізації шкіл. Та вони не враховують якість освітніх послуг, які діти отримують у малокомплектних школах.
Стосовно фінансової складової, то начальник відділу освіти пояснила, що, відповідно до чинного законодавства, для навчальних закладів, де менше 25 дітей, держава не виділяє коштів на зарплати вчителям. Крім того, якщо в класі немає 5 дітей, держава не фінансує індивідуальну форму навчання, лише у випадку, де діти мають вади здоров’я.
Окремо Наталія Коваль зупинилась на Лебединській школі. За прогнозами, із наступного навчального року у 1–4‑му класах навчатимуться 11 учнів, у 5‑му — 3, у 6‑му — 4, у 7‑му — 0, у 8‑му — 3, у 9‑му — 6. У більшості класів потрібно впроваджувати індивідуальне навчання, тому цю школу доцільно перевести в початкову.
Та це потрібно зробити найближчим часом, так як персонал слід попередити про зміну умов праці, скорочення, аби працівники два місяці отримували заробітну плату. Щоб із 1 вересня вчителі не ходили в пусті класи.
Міський голова Олександр Копелець наголосив, що не кращою є ситуація і в Бродщинській школі, де 28 дітей із населеного пункту їздять у Ляшківку. І ніхто з батьків не пробує змінити ситуацію.
У підсумку члени виконкому проголосували за те, щоб винести на чергову сесію питання про переведення Лебединської школи в початкову та оптимізацію освітньої мережі громади. Попередньо комісія детально вивчить ситуацію.
Додати коментар