Е-лікарняні запрацювали: як його отримати та де

Е-лікарняні запрацювали: як його отримати та де

Усі медзаклади України з 1 вересня мають формувати лікарняні в електронному вигляді. Зазначається, що процес отримання лікарняного для українців значно спростився.

Пацієнт має прийти до лікаря на огляд, який створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕПом. Після чого пацієнт отримає повідомлення від E-health.

За кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховуються виплати. Повідомлення про це також буде надіслано на телефон, вже від ПФУ.

Важливо, що до Пенсійного фонду потрапить лише інформація, яка необхідна для нарахування виплат, а саме причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав.

«Запуск електронних лікарняних — важливий крок для впровадження режиму «без паперу» у медичній та соціальній сферах. Це — сервіс, який полегшить життя пацієнтів, лікарів та роботодавців. Завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері та заощадити кошти для держави», — наголосив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.