Червень 2021–го б’є погодні антирекорди
Погода на початку літа видалася майже жовтневою, через величезну кількість опадів і холоднечу. Метеорологи підтверджують, що перша декада червня була аномальною.
Подібні погодні умови фіксують раз на десять, а то й двадцять років. Про це нам розповіла начальник Кобеляцької метеостанції Любов Юхименко. Востаннє схожий початок літа був у 2001 році, тобто двадцятиріччя тому.
А ось травень, у всякому випадку, його перші 20 днів, були досить типовими. Задощило лише в третій декаді, коли випало 19 міліметрів опадів. Взагалі ж протягом останнього весняного місяця кобеляцькі метеорологи «нарахували» 42 міліметри, при середньостатистичному показнику за кілька десятиліть спостережень у 38,5 міліметра.
Червень почався із рясних дощів. І вони заливали Кобеляччину, як і всю Україну, протягом усієї першої декади місяця. За десять днів випало 62 міліметри дощу, що становить 418 відсотків від норми.
За всю історію існування Кобеляцької метеостанції більше опадів на початку літа фіксували лише в далекому 1961 році — 64,9 міліметра. Але справжній потоп стався в 1980-му «олімпійському» році. Тоді за першу декаду червня «налило» на 80,4 міліметра.
Тобто, цьогорічний червень, точніше, його початок, став третім у рейтингу «дощовитості» за всю історію спостережень.
До цього потрібно додати, що перша декада червня 2021-го року стала ще й однією з найхолодніших за весь час метеоспостережень. Середньодобова температура склала 15,4 градуса вище нуля, при нормі 19,2 градуса.
Такі погодні умови негативно позначилися на розвитку більшості сільськогосподарських культур. Постраждало все — від пшениці до суниці садової.
Але непоправних втрат майбутньому врожаю погода ще не нанесла. Так що в разі, коли дощі припиняться і припече літнє сонечко, ще зможемо поласувати і смачною суницею, і черешнями, та й іншими дарами щедрої української землі.
Додати коментар