У Білицькій ОТГ може побільшати рятувальників
Відповідну інформацію під час апаратної наради в голови Полтавської ОДА повідомив начальник Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Володимир Салогуб.
За словами головного рятувальника області, час приїзду пожежної бригади до місця загорання має становити не більше 20 хвилин, а радіус обслуговування охоплює територію в радіусі 3 кілометрів. Гасінням пожеж на території Полтавщини займаються 34 державні пожежно-рятувальні підрозділи, які знаходяться в Полтаві, Кременчуці, Лубнах і Миргороді. Також працюють 39 місцевих підрозділів. Для того, аби забезпечити швидке реагування на загорання, необхідно додатково створити 73 підрозділи недержавної пожежної охорони. Полтавський район потребує 30 таких підрозділів, Кременчуцький — 15, Лубенський — 19, Миргородський — 9.
Як розповів Володимир Салогуб, у області триває будівництво центрів безпеки в Миргородському районі. Розроблені проєкти будівництва в Білоцерківській, Білицькій, Лохвицькій, Шишацькій громадах.
Крім того, частина ОТГ утримують по два пожежно-рятувальні підрозділи місцевої пожежної охорони. Для прикладу, в Полтавському районі це Білицька та Новосанжарська громади.
Загалом за 10 місяців цього року в області сталося 2380 пожеж, загинули 53 людини, 42 отримали травми. Вогнем знищено 684 будівлі, 162 одиниці техніки. Матеріальні збитки від пожеж становили 259,4 мільйона гривень. Під час гасіння пожеж врятовано 52 чоловіки, 42 приміщення, 82 одиниці техніки. Усього врятовано майна на 121,5 мільйона гривень.
Проєкт виготовили, тепер потрібні кошти на будівництво
Кореспонденти «ЕХО» дізналися в заступника селищного голови Ігоря Федя, де саме на території громади планується будівництво центру безпеки. У телефонній розмові Ігор Миколайович повідомив, що земельна ділянка, відведена під центр, знаходиться в Бутенках, межує з майданчиком Територіального сервісного центру МВС. Фактично рятувальники дислокуватимуться на перетині двох автомобільних доріг Н-31 Дніпро — Решетилівка і М-22 Полтава — Олександрія. Під майбутній центр виготовлений проєкт. Загальна вартість установи становитиме 8,8 мільйона гривень. Для реалізації проєкту селищна рада планує залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку.
Додати коментар