А Копелець — проти!
Результати поіменного голосування під час позачергової сесії міськради свідчать про те, що міський голова Олександр Копелець проголосував проти тих питань, які сам же й виніс на сесію.
По великому рахунку, всі рішення, прийняті 17 січня 2022 року на позачерговій сесії міськради, можна вважати незаконними. І якщо хтось захоче, то може оскаржити і анулювати їх через суд. Адже сесія була проведена з грубим порушенням прийнятого самими депутатами регламенту. Згідно із основним документом, по якому працюють міські депутати, навіть про позачергову сесію мають повідомляти за добу до її проведення. У цьому разі про сесію 17 січня депутатів, за їх словами, попередили за декілька хвилин до її початку. А дехто з кобеляцьких обранців взагалі дізнався про неї після закінчення зібрання.
Швидше за все, причиною такої терміновості стало питання по комунальному підприємству «Переволочанське». Адже якби депутати терміново не зібралися і не прийняли зміни до Програми з благоустрою, то світлогірських комунальників відключили б від електроенергії. І село б залишилося без води.
Але паралельно міський голова вніс до порядку денного ще два питання. Одне пов’язане із вирішенням проблеми по утилізації твердих побутових відходів, друге — із будівництвом багатоквартирного будинку.
Про перебіг сесії детальніше читайте в іншому матеріалі. Ми ж зупинимося на результатах поіменного голосування. Так от, вони свідчать про те, що міський голова Олександр Копелець проголосував проти як виготовлення проекту відведення землі під якийсь міфічний сміттєпереробний завод, так і проти дозволу на початок робіт з будівництва будинку.
Ми зробили скріншоти результатів поіменного голосування вже 18 січня, через добу після закінчення сесії, з офіційного сайту міськради.
Чому Копелець проголосував проти? Звичайно, мова може йти про банальну помилку. Ну здригнулася рука в чоловіка, щось переплутав. Таке трапляється після свят.
Але дехто з депутатів говорить, що мова йде зовсім не про помилку, а про спробу перестрахуватися. Тому що, швидше за все, ніякого заводу з переробки відходів у Кобеляках не буде. Вірогідність того, що Копелець блефує, становить відсотків 99. Так не буває, щоб дані про інвестора були засекречені для всіх, окрім міського голови, а про подібні серйозні інвестиції нічого не знали на рівні керівництва області.
Найімовірніше, земельну ділянку терміново шукають для того, аби вивалювати туди кобеляцькі відходи. Так уже було в сучасній історії, коли міські депутати з подачі Копельця «благословили» незаконне звалище в лісі. І от зараз пробують створити нове, не менш незаконне.
І коли компетентні органи почнуть перевірку по новому звалищу, то виявиться, що міський голова голосував проти цього. Але, ой, нещастячко, був змушений виконувати волю депутатів.
Що ж, подивимося, як події будуть розвиватися далі. У будь-якому разі, підстав думати, що міський голова дійсно вживає дієвих заходів, аби попередити сміттєвий колапс у Кобеляках, немає.
Звичайно, Копелець, за старою звичкою, буде називати «винних» — громадських активістів, журналістів, екологів. Напевне, для цього міська рада вже оголосила тендер на друк 20 випусків «Нашої громади». Краще було б, аби вони оті заплановані 257 тисяч витратили на вивезення сміття. Але тут нікуди не подінешся від риторичного запитання — «Кому краще?». Місту — так. А міській владі?