Браконьєрський улов вартістю 140 тисяч гривень
У понеділок рибінспектори та правоохоронці затримали в Кобеляцькій громаді порушника, який «рибалив» на сітки.
За інформацією Полтавського рибоохоронного патруля, 20 червня браконьєр «промишляв» у межах регіонально-ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Його під час спільного рейду виявили працівники патруля та кобеляцькі поліцейські.
Близько опівдня вони обстежували Кам’янське водосховище і помітили порушника поблизу села Придніпрянське Кобеляцької ОТГ. Браконьєр ловив рибу за допомогою ліскової сітки загальною довжиною 50 метрів.
На момент «зустрічі» з інспекторами й правоохоронцями він устиг добути майже 8 кілограмів риби: 18 карасів, 13 окунів, по 3 плітки і синця, по 2 лящі й лини, краснопірку й плоскирку.
За підрахунками учасників рейду, сума завданих браконьєром збитків становить 139 238 гривень. На горе-рибалку складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 4 статті 85 КУпАП. Сітку та рибу вилучено до відповідного рішення суду.
Інспектори та слідчо-оперативна група поліції задокументували грубе порушення Правил рибальства, що містить ознаки кримінального проступку. Відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом браконьєрство (стаття 249 ККУ «Незаконне зайняття рибним та іншим рибнодобувним промислом»).
Також у прес-службі рибоохоронного патруля наголосили, що залежно від розмірів завданих збитків за грубе порушення правил рибальства передбачені адміністративна і кримінальна відповідальності. Згідно з частиною 1 статті 249 ККУ, незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом від 17 000 до 51 000 гривень або обмеженням волі на строк до 3 років.
Тому якщо ви зафіксували порушення Правил рибальства, порядку придбання чи збуту риби, рибоохоронці прохають повідомляти на «гарячу лінію»: (096)907–50–08.
Додати коментар