На Полтавщині затримали чоловіка, який вихваляв путіна та закликав розділити Україну

На Полтавщині затримали чоловіка, який вихваляв путіна та закликав розділити Україну

На Полтавщині СБУ повідомила про підозру місцевому мешканцю у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки

Служба безпеки України повідомила про підозру 33-річному мешканцю Миргородського району у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки. Фігурант публікував дописи із закликами до розділу України та захоплення державної влади в одній із заборонених соціальних мереж. Крім того, у своїх публікаціях він глорифікував путіна та учасників т.зв. «сво».

Фігурант закликав до інтенсифікації т.зв. «сво» для «звільнення» України від «нацистів» і публікував дописи про необхідність силового приєднання України до росії, усунення вищого керівництва держави силовим шляхом, називав російських військових найосвіченішими у військовій справі, глорифікував підрозділи «вагнера» та казав, що це «війна не росіян та українців, а війна проти них», бо західний світ постачає Україні зброю.

Після проведення ряду експертиз слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за 3 статтями кримінального кодексу України:

  • ч.2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч.1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Наразі досудове слідство завершено, матеріали скеровано до суду.

Фігуранту загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Заходи із викриття і документування протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Полтавській області під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури.
12 вересня, 11:10 | Миргород | Кримінал

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.