1 квітня в Кобеляках розквітнули абрикоси
Цьогорічна весна видалася напрочуд ранньою і теплою. Ці погодні умови призвели до початку бурхливої вегетації усіх без виключення культур.
Так, у Кобеляках вже 1 квітня почали квітнути абрикоси. Хоча про масове цвітіння мова звичайно не йде, але в будь-якому разі процес розпочався. Причому, розпочався на два-три тижні раніше від звичних термінів.
Між тим, фахівці з Кобеляцької метеостанції говорять, що такі значні «плюси» в кінці березня, на початку квітня не є унікальним явищем.
Згідно з їх даними, а статистику ведуть вже 75 років, абсолютний березневий максимум був зафіксований у 1983 році. У один із останніх днів першого місяця весни температура піднялася до 23,2 із «плюсом».
Першого квітня вже нинішнього 2024 року метеорологи зафіксували в Кобеляках + 22,7.
Яка погода буде в квітні
Згідно прогнозу Українського гідрометцентру, погода в квітні буде майже в межах кліматичної норми.
Середня місячна температура повітря передбачається +8°...+13°, у Карпатах — +6°...+7°, що близько до норми. Лише в більшості західних, Вінницькій та Одеській областях це на 1-1.5° вище за норму.
Щодо опадів, то їх місячна кількість очікується 30-52 мм, у Карпатах — 60-89 мм, що також у межах норми.
На початку квітня на територію України почнуть надходити атмосферні фронти з північного заходу, що призведе до деякого зниження температури. Втім, за словами синоптика Наталії Птухи, похолодання не буде критичним, оскільки температура залишиться плюсовою як вдень, так і вночі. Також на початку квітня стане більше хмарних днів та часом дощитиме.
Народні прикмети про квітень
Які сюрпризи готує нам квітень — проливні дощі та кольорові веселки чи безжальні вітри та квітневі заморозки — розкажуть народні прикмети.
Рано вилетіли бджоли з вуликів — чекай теплої весни.
Про швидкий прихід тепла свідчить і гучний спів пташок. А якщо доведеться побачити зозулю чи дятла на сухому дереві — весна буде холодною і дощовою.
Ранній приліт жайворонка — до ранньої весни.
Якщо прилетіли дрозди — морозів уже не буде.
Ластівка вилітає — теплий день обіцяє.
Гуси з вирію високо летять — води буде багато, а як низько — мало.
Зорі багряні — до вітрів.
Високо пливуть хмари — до погожої погоди.
Коли блискає блискавка, а грому не чути — буде сухе літо.
Була б квітнева водиця, а зелень народиться. Якщо береза розпуститься раніше за клена — літо буде сухе, а пізніше — дощове.
Додати коментар