Як порибалити на 700 000 гривень

Як порибалити на 700 000 гривень

Знає уродженець села Івашкове Дніпропетровської області.

У 48-му номері тижневика від 30 листопада минулого року була надрукована стаття «Біля Орлика браконьєр «нарибалив» на пів мільйона». У ній ішлося, що 25 листопада рибінспектори в ході охоронного рейду на водоймі Кам’янського водосховища, у РЛП «Нижньоворсклянський», поблизу села Орлик Кобеляцької громади, викрили грубе порушення правил рибальства. Представники патруля виявили чоловіка, який за допомогою сітки виловив близько 100 рибин. Загалом 26 кілограмів. Серед водних біоресурсів — плоскирка, плітка, синець, окунь, щука, судак та карась.

За підрахунками фахівців, розмір збитків, завданих рибному господарству України від незаконного вилову риби, становив більше 500 000 гривень.

23 травня Кобеляцький райсуд виніс вирок у цій справі. Слідство встановило, що порушник, одягнувши гумові чоботи типу «ОЗК», у забрід зайшов у Кам`янське водосховище. Пройшовши кілька метрів від берегу, він виставив сітку довжиною 68 метрів та висотою 1,8. Після чого повернувся на берег.

Через кілька годин він дістав з водойми сітку із спійманою рибою, загальною вагою 27,1 кілограма. Своїми протиправними діями браконьєр заподіяв шкоду державі в розмірі 512 375 гривень 52 копійки, що є істотною шкодою.

10 грудня чоловік знову повернувся на берег водосховища із сіткою, цього разу упіймавши 50 кілограмів риби, серед якої переважав карась. Розмір збитків фахівці оцінили в 163 681 гривню.

У судовому засіданні обвинувачений винним себе визнав, погодився із обставинами, що вказані в обвинувальних актах, та заявленими до нього прокурором цивільними позовами, ознайомився із розміром витрат, понесених на проведення судових експертиз.

Суд встановив, що порушник обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 249 КК України.

Суддя визнав горе-рибалку винуватим у незаконному зайнятті рибним промислом, призначивши штраф — 17 000 гривень.

Також підсудний сплатить до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища на користь Кобеляцької міськради 512 375 гривень. А за шкоду, завдану охороні навколишнього природного середовища, — ще 163 681 гривню. У підсумку, загальна сума відшкодувань склала майже 700 000 гривень.

Підсудний може оскаржити вирок протягом 30 днів із дня його проголошення.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
6 червня, 19:02 | Кобеляки | Кримінал

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.