Депутати закривають школи і ФАПи
У ході минулої сесії кобеляцьким депутатам довелося виконувати досить невдячну місію з припинення діяльності Ліщинівської школи. І, як стало відомо, невдовзі їм доведеться голосувати ще й за закриття, по меншій мірі, трьох фельдшерсько- акушерських пунктів.
Під час першого пленарного засідання, що відбулося 2 серпня, депутати обговорювали питання необхідності закриття сільської школи в Ліщинівці.
Згідно з офіційною інформацією, поданою відділом освіти, сучасні вимоги до якості освіти передбачають, що в кожному класі має навчатися не менше п’яти учнів. А в Ліщинській школі їх всього на кілька класів було десятеро.
Після припинення діяльності згаданого навчального закладу діти вчитимуться в Кобеляках. Одні підуть на навчання в ліцей обласного підпорядкування, інші — у міський ліцей №1.
Після голосування депутат Віктор Фесюра висловив оптимістичне припущення:
— З’являться діти, знову школу відкриємо.
На що один із колег саркастично відреагував:
— Та де ж там діти з’являться, ти ж там не живеш.
Доступність ФАПів, як загроза їх існуванню
А вже 5 серпня перед депутатами виступав директор Кобеляцького ЦПМСД Сергій Хорішко. Він доповідав про проблему, пов’язану із фельдшерсько-акушерськими пунктами.
Із 1 січня 2024 року МОЗ поставив завдання, аби всі без винятку ФАПи були доступними для людей з обмеженими можливостями. Тобто там мають бути як пандуси, так і спеціально обладнані туалети.
Між тим, згаданих у вимогах ознак доступності немає в жодного ФАПу на території Кобеляцької громади. А їх, таких мед закладів, — 17.
Для того, щоб відповідним чином обладнати всі кобеляцькі ФАПи, потрібно виділити із бюджету на проведення робіт 920 тисяч 641 гривню. Такої суми в міському бюджеті немає.
Депутат Таміла Шевченко, як голова бюджетної комісії, зауважила:
— Скажуть, що це депутати закривають. Але ж керівництво ЦПМСД знало про нові вимоги ще з 1 січня. Тоді гроші в бюджеті ще були. Але ж до нас, депутатів, ніхто так і не звернувся.
Сергій Хорішко після своєї доповіді й викликаної нею дискусії запропонував повністю закрити три ФАПИ, як недіючі, а ще чотири перевести в статус центрів здоров’я. Тоді розмір суми, необхідної для переобладнання медзакладів у «доступні», зменшиться до 570 тисяч гривень. Закриють медзаклади в Просяниківці, Правобережній Сокілці та Коваленківці.
Цікаво, чи не так? Після нововведень МОЗу медзаклади, недоступні для інвалідів, стають недоступними і для всіх інших. Адже ФАПи просто закриють. Отака парадоксальна ситуація.
Згадали на сесії і про сумнозвісну шенгурівську медамбулаторію. Ще в 2018-21 роках діяла урядова програма по будівництву в селах сучасних медамбулаторій.
Будували і в Шенгурах. «Коробку» поставили. А потім була відкрита кримінальна справа по факту розтрати грошей. Нікого не «посадили», амбулаторію не добудували і в експлуатацію не ввели. А в діючій старій амбулаторії теж немає «доступності».
Додати коментар