Уродженець Кишеньок вирощував конопляну плантацію
За що отримав умовний термін засудження.
26 липня в Кобеляцькому райсуді винесли вирок уродженцю села Кишеньки Кобеляцької громади, не працюючому, вдівцю, за вчинення ним кримінальних проступків, передбачених частиною 1 статті 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) та частиною 1 статті 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) КК України.
Згідно матеріалів справи, на початку травня підсудний на території власного домогосподарства посадив рослини коноплі, які поливав та доглядав. 5 липня під час проведення правоохоронцями санкціонованого обшуку домогосподарства обвинуваченого, за господарською будівлею було виявлено та вилучено 41 рослину, що за зовнішніми ознаками схожі на коноплі. Судова експертиза підтвердила, що рослини місять наркотичні речовини.
А в червні підсудний обірвав листя із раніше посаджених рослин коноплі, після чого висушив їх і подрібнив та зберігав для власного вживання без мети збуту.
Під час уже згаданого обшуку в приміщенні будинку поліцейські знайшли полімерний файл із речовиною рослинного походження і саморобний пристрій для куріння, що складався з металевої банки та верхньої частини полімерної пляшки. Згідно проведеній експертизі, подрібнена речовина зеленого кольору є канабісом. Її маса склала 17,702 грама.
Також на внутрішній поверхні фрагменту полімерної пляшки містився екстракт канабісу.
До судового розгляду між начальником Кобеляцького відділу Решетилівської окружної прокуратури і підозрюваним була укладена угода про визнання винуватості. Згідно з нею, уродженець Кишеньок беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінальних проступків, передбачених частиною 1 статті 310, частиною 1 статті 309 КК України.
У результаті, суд ухвалив затвердити угоду про визнання винуватості. Визнати підсудного винуватим за двома статтями і призначити узгоджене покарання за статтею 309 ККУ у виді обмеження волі на строк два роки, а за статтею 310 ККУ — у виді обмеження волі на строк один рік.
На підставі частини 1 статті 70 ККУ за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, суд призначив «городнику» остаточне покарання у виді обмеження волі на строк два роки.
Та на підставі статті 75 ККУ уродженця Кишеньок суд звільнив від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік. Також він сплатить у дохід держави судові витрати за проведення експертиз 6815,52 гривні.
Додати коментар