Де можна збирати гриби в Кобеляцькій громаді
Судячи з тієї інформації, яку намагалася зібрати редакція, точніше повній відсутності рішень, постанов, правил і роз’яснень, збирати дикоростучі гриби та ягоди на території Кобеляцької і Білицької громад можна скрізь.
Зважаючи на погодні умови що склалися цього літа і осені, тема збору грибів та лісових ягід у нашій місцевості не є надто актуальною. Адже через відсутність вологи такого лісового ресурсу, як гриби, в цьому році в Кобеляках і Біликах просто немає.
Але ж це не означає, що грибів не буде в наступному році. Між тим, серед земляків, які дуже люблять дивитися Тік-Ток і телевізор, побутує думка, що за збір грибів їх можуть суворо покарати. Мовляв, за це накладають величезні штрафи.
Тому редакція й спробувала дізнатися, чи можна на території Білицької та Кобеляцької громад збирати гриби. І чи є місця, де займатися цим заборонено. І от що нам вдалося вияснити.
І чиновники Кобеляцької міської ради, і лісники в один голос заявили, що в обох вищезгаданих громадах збирати гриби можна скрізь. І ніхто вас за це не каратиме.
«Читайте Лісовий кодекс України, там усе прописано. Гриби для власного споживання з дотриманням правил, звісно, можна. А от гілля збирати вже не можна. У кодексі чітко прописано: дозволено збирати у встановлених межах та за умови, що ваші дії не завдають шкоди відтворенню цих ресурсів, не погіршують санітарного стану лісів», — розповіли в одному з «лісових офісів» ДП «Ліси України».
Окрім того, в мережі Інтернет вдалося знайти інформацію про те, що в деяких регіонах України були встановлені обмеження щодо кількості грибів, які можна збирати в лісах.
У Рівненській області дозволено збирати:
- білі гриби, лисички — 30 кг;
- опеньки, інші гриби — 50 кг.
- У Одеській області діють більш жорсткі обмеження:
- опеньки — 30 кг;
- маслюки — 30 кг;
- інші гриби — 25 кг.
У Полтавській області, у якій всі ми із вами живемо, таких обмежень немає.
Отже, можете сміливо йти в ліс і шукати гриби. Але вже в наступному році.
Штрафів за відвідування лісу просто немає
Водночас один з лісників, з яким ми спілкувалися на грибну тему, нагадав, що в Полтавській області обласною військовою адміністрацією із початку війни запроваджена заборона на відвідування лісу.
Дійсно, така заборона існує. Відповідно до рішень обласних військових адміністрацій, ліс не можна відвідувати у 14 областях: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонської, Черкаська, Чернігівська. Заборона діє як для пішоходів, так і для будь-якого виду транспорту. Винятком є транспорт, який використовують ЗСУ, інші військові формування та постійні лісокористувачі, представники органів влади. А також винятком є користування транзитними дорогами.
Але ж… Відповідальності за порушення цієї заборони просто не існує. Це, як комендантська година. Вона запроваджена скрізь, у тому числі і на Полтавщині. Але якщо порушника затримають на вулиці в період комендантської години, то покарати його не зможуть. Не існує в Україні закону чи кодексу, за яким за таке порушення можна оштрафувати чи притягти до іншого виду відповідальності.
Аналогічна ситуація і з відвідуванням лісів. Відвідувати їх заборонили. Але покарання для порушників не запровадили. Єдина покарання, яке існує — це штраф за порушення протипожежної безпеки в лісі. Тобто, якщо ви підете в ліс і почнете там смажити шашлики чи просто розводити багаття і вас упіймають за цим заняттям, то дійсно можуть накласти штраф у розмірі від 1 530 до 4 250 гривень, а для посадових осіб — від 4 250 до 15 300 гривень.
А от за звичайну прогулянку в лісі штрафу не існує. Як і за збір грибів.
Додати коментар