Автопробіг «під мухою»
У «Тижневику ЕХО» є постійна рубрика «Навмисно не придумаєш», де публікуються різного роду курйозні випадки. Нерідко про «героїв» рубрики стає відомо із судових матеріалів. Справа, що в листопаді розглядалася в Кобеляцькому райсуді, теж відноситься до подібних матеріалів, щоправда, заслуговує на окрему публікацію.
18 листопада кобеляцькі служителі Феміди винесли вирок уродженцю Біликів, якого обвинувачували у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 4 статті 185 (Крадіжка, вчинена у великих розмірах) та частиною 1 статті 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України.
Згідно матеріалів справи, 20 серпня цього року, у нічний час доби, підсудний, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, побачив біля одного з будинків припаркований автомобіль марки «ВАЗ 2103». На водійській двері скло було приспущене, двері не замкнені, а в салоні власник залишив ключі в замку запалювання. Тож обвинувачений вирішив незаконно заволодіти вазівською «трійкою». Він сів за кермо автомобіля та накатом, без запуску двигуна, розпочав рух вниз по вулиці Молодіжній у напрямку Будівельної. Відкотившись на безпечну відстань, підсудний запустив двигун та зник із місця вчинення злочину.
Дорогою в нього закінчилось пальне, тож крадій залишив автомобіль біля сільськогосподарського поля.
До речі, «трійку» білого кольору експерти оцінили в 27 260 гривень.
Залишаючи автомобіль, підсудний прихопив із собою підсилювач звуку, сабвуфер, 2 автоакустики й магнітолу. Загальна вартість викраденого склала 6251 гривню. Обвинувачений відніс їх до будинку, де ніхто не проживав, а на ранок ті речі виявили та вилучили співробітники поліції.
У судовому засіданні обвинувачений визнав себе винним, повністю погодився із обставинами, що вказані в обвинувальному акті, та надав показання.
У результаті, суд ухвалив визнати підсудного винуватим у вчиненні двох кримінальних правопорушень, призначивши покарання:
- за частиною 4 статті 185 ККУ — у виді позбавлення волі на строк п`ять років,
- за частиною 1 статті 289 ККУ — у виді позбавлення волі на строк три роки.
За сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, обвинуваченому призначили остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років.
На підставі статті 75 ККУ служителі Феміди звільнили його від відбування покарання з іспитовим строком три роки.
Також за рішенням суддів,обвинувачений має сплатити за проведення експертиз судові витрати в доход держави 22 718, 40 гривні.
Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Кобеляцький районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Додати коментар